BIVŠEG TRENERA PARTIZANA ZABOLEO TEŽAK PORAZ SRBIJE OD AMERA! Ključni trenutak se dogodio 155 sekundi do kraja meča: Da je ušlo...

TRINKIJERI

Trener Žalgirisa Andrea Trinkijeri govorio je o utakmici Srbije protiv SAD na Olimpijskim igrama.

Orlovi su bili na pragu istorijske pobede, imali su plus od 17 poena sredinom druge četvrtine, a 13 poena prednosti na ulasku u poslednju četvrtinu. Nažalost, Amerikanci su pokazali neverovatan individualni kvalitet i velikim preokretom su obezbedili finale.

"Jedan posed ili jedan Kari manje", ocenio je Trinkijeri i dodao:

"Dobrićeva otvorena trojka, da je pogodio dao bi Srbiji sjajnu prednost. Onda, tu je bio Kari, koji je jedinstven i igra za SAD", rekao je nekadašnji trener Partizana.

Pariz 2024, Srbija

Italijan je mislio na šut koji je košarkaš Crvene zvezde uzeo na dva minuta i 35 sekundi do kraja utakmice pri rezultatu 86:84 za Srbiju u trenucima kada je drim tim uveliko bio u naletu.

Bio je sam i apsolutno je imao razloga da se podigne na šut iako je ostalo vremena da se napad završi na drugačiji način.

Nažalost nije uspeo da pogodi, a u narednom napadu je Stef Kari to kaznio pogodivši svoju devetu trojku na meču.

Amerikanci su tako došlo do prednosti koju su držali do kraja utakmice.