Košarkaši Partizana plasirali su se u finale turnira na Siciliji, pošto su u polufinalu posle produžetka savladali ekipu Dertone sa 96:94 (16:11, 28:30, 24:17, 17:27, 11:9).

Partizan će u finalu igrati protiv boljeg iz drugog polufinala u kome se sastaju domaćin Trapanija i ekipa Golden Kings. Finale je na programu u nedelju od 21 čas.

Problem po Željka Obradovića predstavlja činjenica da se u finišu meča povredio najbolji do tada Tajrik Džons.

Željko Obradović je prvi zvanični pripremni meč počeo u postavi: Ife Lundberg, Mario Nakić, Streling Braun, Isak Bonga i Brendon Dejvis.

Crno-beli su vodili većim delom meča, ali su u finišu regularnog toka ispustili 14 poena prednosti. Domaćin je serijom trojki, uz loš defanzivni skok rivala, uspeli da se vrate i u poslednjoj sekundi postignu trojku za izjednačenje i produžetak. Italijanski tim je postigao čak 15 trojki na meču, Partizan samo dve.

U dodatnih pet minuta vodila se izjednačena borba, a poene odluke je postigao Brendon Dejvis.

Partizan je na Siciliji bez povređenog Ajzee Majka, potom Dvejna Vašingtona, koji je pre nekoliko dana postao otac, kao i mladih Mitra Bošnjakovića i Alekse Dimitrijevića koji sa juniorskom ekipom igraju kvalifikacije za jedinstvenu ligu Srbije.

Partizan: K. Džouns 21, T. Džouns 19, Braun 14, Dejvis 9, Nilikina 7, Lundberg 6, Bonga 6, Pokuševski 5, Koprivica 4, Nakić 4, Marinković 3, Lakić.

Najefikasniji kod Dertone bili su Baldaso sa 21, Kuhse sa 16 i Kamagate sa 14 poena.

PARTIZAN - DERTONA TORTONA 96:94 (16:11, 28:30, 24:17, 17:27)

1. PRODUŽETAK

45. minut - Dejvis postiže poene za 96:94. Promašila je Dertona poslednji napad, Partizan je u finalu turnira.

44. minut - Kuhse postiže za izjednačenje - 94:94.

43. minut - Karlik Džons ponovo donosi Partizanu vođstvo - 91:89. Kuhse pogađa tešku trojku za vođstvo Dertone - 91:92. Italijani vode prvi put posle prve četvrtine. Sterling Braun pogađa pod faulom - 93:92. Precizan je za 94:92.

42. minut - Kuhse ponovo za izjednačenje - 89:89.

41. minut - Brendon Dejvis je fauliran. Pogodio je svoj šesti i sedmi poen - 87:85. Vims je fauliran. Pogodio je oba bacanja za 87:87. Braun je precizan za dva penala - 89:87.

4. ČETVRTINA

40. minut - Nilikina pogađa trojku - 85:82. Tek druga trojka crno-belih u meču. Vims postiže trojku za izjednačenje tri stotinke pre kraja - 85:85. I to posle ofanzivnog skoka. Partizan u preostalom vremenu nije poentirao, igraće se produžetak.

39. minut - Uf, povredio se Tajrik Džons. Uhvatio se za zadnju ložu i zatražio izmenu. Strautins pogađa trojku za izjednačenje - 82:82.

38. minut - Tajrik Džons je precizan sa penala - 82:79.

37. minut - Baldaso pokađa treću svoju trojku u poslednjoj četvrtini - 78:77. Njegova ukupno šesta trojka. Pokuševski je precizan - 80:77. Kamagate iz drugog pokušaja postiže poene - 80:79.

36. minut - Kuhse smanjuje sa tri slobodna bacanja - 78:74.

35. minut - Četiri brza poena Karlika Džonsa u bitnom trenutku - 78:71. Postigao je koš, potom oteo loptu i dodao još dva poena.

34. minut - Baldaso postiže svoju četvrtu trojku, domaćin je u seriji - 74:68. Tajm-aut za Obradovića. Baldaso nastavlja seriju, njegova peta trojka - 74:71. Domaćin pravi seriju 8:0.

33. minut - Nilikina sa linije slobodnih bacanja postiže dva poena - 74:63. Kuhse je precizan - 74:65.

32. minut - Biliga smanjuje na 70:60. Karlik Džons upisuje nove poene - 72:60. Goram smanjuje na 72:62. Precizan je sa penala za 72:63.

31. minut - Karlik Džons pogađa nove poene - 70:58.

KK PARTIZAN

3. ČETVRTINA

30. minut - Bonga je precizan za tri - 68:55. Baldaso vraća trojku - 68:58.

29. minut - Razigrao se Baldaso, njegova serija - 63:55. Tajrik Džons je precizan - 65:55.

28. minut - Sjajna treća četvrtina Sterlinga Brauna - 63:49. Baldaso smanjuje trojkom - 63:52. Baldaso smanjuje sa linije penala - 63:54.

26. minut - Nakić postiže šesti poen - 57:49. Lundberg stižu do dvocifrene prednosti - 59:49. Tajrik Džons atraktivno zakucava u kontri na asistenciju Nakića - 61:49. Njegov 13. poen.

25. minut - Braun briljira na startu drugog poluvremena, vezao je četiri poena i jednu asistenciju - 52:46. Koprivica je zakucao - 54:46. Gorem prekida nalet crno-belih i sa linije penala smanjuje na 54:47. Vims pogađa za 55:49.

24. minut - Nakić se upisao u strelce - 50:46.

23. minut - Braun pogađa za novo vođstvo Partizana - 48:46.

22. minut - Sedma trojka italijanskog tima, Kandi je precizan - 46:46.

21. minut - Lundberg dvojkom otvara drugo poluvreme - 46:41. Goram smanjuje - 46:43.

Karlik Džons i Tajrik Džons su postigli po 11 poena za Partizan. Na drugoj strani Ismael Kamagate je postigao 14 poena.

Dertona je postigla šest trojki, duplo više od Partizana.

2. ČETVRTINA

20. minut - Karlik Džons je još jednom precizan - 42:35. Kandi smanjuje sa linije bacanja - 42:38. Tajrik Džons je ponovo na liniji penala. Pogodio je prvo, takođe i drugo - 44:38. Strautins u poslednjoj sekundi postiže trojku - 44:41.

19. minut - Denegri je polovičan sa linije bacanja - 38:33. Sterling Braun postiže prve poene na meču - 40:33. Voreman smanjuje - 40:35.

18. minut - Tajrik Džons zakucava - 35:29. Po energiji podseća na Matijasa Lesora. Denegri smanjuje trojkom - 35:32. Dejvis vraća trojku - 38:32.

17. minut - Kamagate postiže svoj 13. poen - 33:28. Kamagate nastavlja da muči odbranu crno-belih. Sa linije penala je smanjio na 33:29.

16. minut - Kuhse beleži poene - 28:23. Tajrik Džons je pogodio za dva pod faulom - 30:23. Pogodio je i dodatno - 31:23. Severini poigađa trojku - 33:26. Tajrik Džons još jednom pogađa pod faulom - 33:26.

15. minut - Kamagate zakucava uz faul Koprivice - 25:20. Precizan je u dodatnom pokušaju - 25:21. Pokuševski precizan za tri - 28:20.

14. minut - Nilikina se upisao u strelce - 25:18.

13. minut - Koprivica je upisao prve poene - 21:16. Karlik Džons nastavlja seriju - 23:16. Kamagate na drugoj strani smanjuje - 23:18.

12. minut - Kamagate sa penala smanjuje na 16:14. Marinković pogađa prvu trojku za Partizan na utakmici - 19:14. Kamagate precizan pod košem - 19:16.

11. minut - Gorem postiže dvojku - 16:13.

1. ČETVRTINA

10. minut - Još jednom Karlik Džons pogađa - 16:11. Njegov sedmi poen u malom broju poena u prvoj četvrtini

9. minut - Karlik Džons je precizan za 14:11.

8. minut - Karlik Džons pogađa pod faulom - 11:8. Precizan je sa linije penala za 12:8. Tomazo smanjuje trojkom - 12:11.

6. minut - Tajrik Džons je fauliran za dva bacanja. Promašio je oba. Dertona je izašla iz bonusa, pa će Tajrik ponovo na liniju penala. Ovog puta je pogodio oba - 9:8.

5. minut - Bonga je polovičan sa linije penala - 7:6. Kamagate je precizan - 7:8.

4. minut - Ife Lundberg se upisao u strelce - 6:3. Severini postiže trojku - 6:6.

3. minut - Brendon Dejvis je doneo crno-belima prvo vođstvo u meču - 4:3.

2. minut - Isak Bonga postiže prve poene za Partizan - 2:3.

1. minut - Kamagate postiže prve poene na meču - 0:3.

Nakić, Lundberg, braun, Bonga i Dejvis su počeli utakmicu.

Navijači Partizana i ljubitelji košarke prvi put će ove godine biti u prilici da gledaju renovirani crno-beli tim.

Partizan od 18.15 časova igra protiv Dertone u polufinalu turnira na Siciliji.

Tim Željka Obradovića je do sada odigrao dve utakmice zatvorenog tipa i savladao Igokeu sa 85:68 i Enisej sa 114:85.

Prenos utakmice je obezbeđen na Sport klubu 1.

Obradović u Italiji neće moći da računa na četvoricu igrača. Mitar Bošnjaković i Aleksa Dimitrijević ostali su u Beogradu, gde sa juniorskom selekcijom igraju kvalifikacije za jedinstvenu ligu Srbije.

U timu nema ni Dvejna Vašingtona, koji je nedavno postao otac, kao ni Ajzee Majka zbog povrede.

Pored Dertone, na turniru učestvuju domaćin Trapanija i ekipa Golden Kings.

Posle turnira u Italiji Partizan se vraća u Beograd, gde će na Kalemegdanu igrati protiv AEK-a i Pariza.

Generalnu probu tim Željka Obradovića će imati u Atini na turniru na kome učestvuju još Panatinaikos, Makabi i Efes.