PARTIZAN - TRAPANI 44:35 (20:19, 22:14)

3. ČETVRTINA

21. minut - Bonga postiže poene za 44:33. Robinson smanjuje na 44:35.

Brendon Dejvis je sa devet poena najefikasniji u timu Partizana posle prvih 20 minuta. Po sedam poena su postigli Ife Lundberg i Karlik Džons.

Tajrik Džons nije ulazio u igru u prvih 20 minuta.

U timu Trapanija Kris Horton je postigao 13 poena, a Amar Alibegović osam.

2. ČETVRTINA

20. minut - Raspucali su se crno-beli u šutu za tri, sada je Braun pogodio za prvo dvocifreno vođstvo - 42:31. Jeboa postiže poene - 42:33. Partizan nije iskoristio 12 sekundi za poslednji napad u prvom poluvremenu.

19. minut - Lundberg pogađa sa penala - 34:29. Ponovo Lundberg precizan - 36:29. Horton drži priključak - 36:31. Karlik Džons pogađa svoju prvu trojku i prve poene iz igre - 39.31.

18. minut - Karlik Džons je precizan sa linije slobodnih bacanja - 32:29.

17. minut - Brendon Dejvis stiže do svog devetog poena - 30:27. Horton postiže svoj 11. poen - 30:29.

16. minut - Nilikina poentira i vraća vođstvo Partizanu - 29:27.

15. minut - Dejvis je upisao peti i šesti poen - 25:25. Najefikasniji je u timu Partizana. Dejvis ispravlja promašaj Lundberga - 27:25. Horton postiže poene - 27:27.

13. minut - Bonga pogađa za tri, četvrta trojka crno-belih - 23:23. Horton je fauliran za dva bacanja. Pogodio je svoj šesti i sedmi poen - 23:25.

11. minut - Alibegović ponovo pogađa - 20:21. Razigrao se Alibegović - 20:23.

Partizan: K. Džons, T. Džons, Braun, Dejvis, Nilikina, Lundberg, Bonga, Pokuševski, Koprivica, Nakić, Marinković, Lakić

Trapani: Đentile, Robinson, Notae, Plajs, Pulaci, Galovej, Rosato, Alibegović, Jeboa, Petrućeli, Orton, Molura

1. ČETVRTINA

10. minut - Alibegović je ponovo precizan - 17:17. Lundberg pogađa za tri - 20:17. Treća trojka crno-belih u meču. Robinson smanjuje - 20:19.

9. minut - Alibegović donosi izjednačenje domaćem timu - 15:15. Nakić iz drugog pokušaja postiže poene - 17:15.

7. minut - Orton zakucava - 13:12. Plajs izjednačuje - 13:13.

6. minut - Marinković pogađa za tri - 13:10.

5. minut - Dejvis pogađa ponovo - 10:9.

4. minut - Dejvis zakucava - 8:6. Robinson postiže trojku za prvo vođstvo domaćina - 9:8.

2. minut - Horton smanjuje na 6:4.

1. minut - Braun otvara meč trojkom - 3:0. Delaj postiže prve poene - 3:2.

Obradović kreće sa Marinkovićem, Nilikinom, Braunom, Dejvisom i Bongom.

Košarkaši Partizana od 21 čas igraju finale turnira na Siciliji.

Rival četi Željka Obradovića je domaćin turnira, Trapani.

Partizan je dan ranije posle produžetka slavio protiv druge italijanske ekipe Dertone sa 96:94 (16:11, 28:30, 24:17, 17:27, 11:9).

Istakli su se posebno Karlik Džons sa 21 poenom i Tajrik Džons sa 19 poena. I upravo je Tajrik bio u centru pažnje posle utakmice jer je u finišu tražio izmenu pošto se prethodno uhvatio za nogu. Srećom po crno-bele, ne radi se o povredi, već o grču.

Željko Obradović je prvi zvanični pripremni meč počeo u postavi: Ife Lundberg, Mario Nakić, Streling Braun, Isak Bonga i Brendon Dejvis. Na Siciliji nisu Dvejn Vašington, Ajzea Majk, Mitar Bošnjaković i Aleksa Dimitrijević.

Trapani je do finala stigao pobedom nad japanskim Rjukju sa 78:69.