Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na VTB kupu od CSKA rezultatom 94:92 (23:11, 23:25, 26:26, 22:30).

"Armejci" su drugom pobedom osigurali prvo mesto u grupi, dok će crveno-beli u petak protiv Lokomotive od 16 časova igrati za drugo mesto u grupi.

CSKA je na pogon Alekse Avramovića vodio veći deo utakmice. Najčešće su "Armejci" imali dvocifrenu prednost, ali je Plavšić pokrenuo crveno-bele koji su u finišu uspeli da stignu do izjednačenja, pa čak i da povedu minimalnom prednošću.

U ključnim trenucima CSKA je uspeo da uhvati jedan ofanzivni skok i poentira za pobedu.

Po 21 poen su postigli Uroš Plavšić (5 skokova) i Ajzea Kenan (5 osvojenih). Dvocifren je bio i Ognjen Dobrić sa 12 poena.

Luka Mitrović je postigao devet poena, a Miler-Mekintajer, Dejan Davidovac i Nikola Kalinić po sedam poena.

Dok domaćina Melo Trimbl je postigao 21 poen, Aleksa Avramović 16 (4 skoka, 4 asistencije), a Kasper Ver 14.

CSKA - CRVENA ZVEZDA 94:92 (23:11, 23:25, 26:26, 22:30)

4. ČETVRTINA

40. minut - CSKA je izgubio loptu 43 sekunde pre kraja, a Miler-Mekindajer 24 sekunde pre kraja promašio za tri.

Avramović je fauliran 21.3 sekunde pre kraja. Pogodio je srpski reprezentativac samo prvo, njegovih 14 poena - 91:87.

Kenan je fauliran 11.6 sekundi pre kraja. Pogodio je oba - 91:89. Njegovih 19 poena. Tajm-aut za CSKA.

Fauliran je Trimbl 9.9 sekundi pre kraja. Pogodio je samo jedno - 92:89. Auh, CSKA hvata ofanzivni skok, Avramović je fauliran 4.6 sekundi pre kraja. Precizan je Avramović oba puta - 94:89. Kenan pogađa za tri - 94:92.

39. minut - Kurbanov vezuje četiri laka poena - 90:85. Davidovac vezuje sedam poena, posle Dobrićeve osvojene lopte - 90:87.

38. minut - Kurbanov pogađa težak šut - 88:83. Tajm-aut za Sferopulosa. Davidovac smanjuje - 88:85. Ulazimo u poslednja dva minuta.

37. minut - Mitrović je promašio prva tri slobodna bacanja u meču, a tek četvrto je pogodio - 84:80. Trimbl je precizan - 86:80. Davidovac pogađa za tri - 86:83. Asistencija Mitrovića.

36. minut - Kalinić smanjuje - 82:79. Trimbl pogađa za dva, njegovih pet poena u nizu - 84:79.

35. minut - Džekiri pogađa za dva posle ofanzivnog skoka - 79:78. Trimbl je polovičan sa penala - 80:78. Trimbl precizan za dva - 82:78.

34. minut - Dos Santos je precizan za izjednačenje - 76:76. Trimbl je polovičan sa penala - 77:76. Kenan donosi vođstvo Zvezdi prvi put posle prvog minuta - 77:78. Njegovih 16 poena.

33. minut - Plavšić stiže do svog 23. poena - 74:71. Džekiri je precizan - 76:71. Dos Santos postiže trojku - 76:74.

32. minut - Trimbl je precizan - 74:66. Kenan pogađa za tri - 74:69. Peta trojka Zvezde u meču.

31. minut - Kalinić vezuje četiri poena - 72:64. Plavšić je fauliran za bacanja. Pogodio je oba - 72:66.

3. ČETVRTINA

30. minut - Astapković je pogodio za dva - 72:60. Kalinić je smanjio na 72:62.

29. minut - Astapković je precizan za tri - 70:58. Plavšić stiže do 17. poena - 70:60.

28. minut - Plavšić se razigrao - 67:56. Plavšić smanjuje na 67:58.

27. minut - Plavšić u kontri zakucava - 63:52. Mbaje je precizan - 65:52. Dobrić smanjuje - 65:54. Astapković se dobro snalazi - 67:54.

26. minut - Ukov na asistenciju Avramovića pogađa za tri - 63:50.

25. minut - Avramović u ritmu, vezuje šest poena - 58.48. Kenan pogađa za dva - 58:50. Ukov postiže poene iz druge šane - 60.50.

24. minut - Avramović je precizan - 54:46. Avramović još jednom završava napad - 56:46. Njegov 11. poen. Miler-Mekintajer smanjuje - 56:48.

23. minut - Džekiri je precizan - 52:44. Dobrić krade loptu i postaje prvi igrač sa dvocifrenim brojem poena - 52:46.

22. minut - Džekiri ispravlja promašaj Avramovića - 48:41. Mekintajer smanjuje - 48:44. Ukov povećava na 50:44. Njegov četvrti poen.

21. minut - Kenan je pogodio dvojku pod faulom - 46:38. Pogodio je i dodatno bacanje - 46:39. Daum postiže trojku - 46:42.

Najefikasniji u prvih 20 minuta u timu Zvezde je Uroš Plavšić sa devet poena. Po osam su postigli Luka Mitrović i Ognjen Dobrić, a šest Ajzea Kenan.

U domaćem timu Ver je postigao 14 poena, Trimbl 10, a Avramović sedam.

Zvezda je nadskočila domaćina sa čak 10 skokova više (34 - 24). Crveno-beli imaju čak 13 ofanzivnih skokova. Problem za Zvezdu predstavlja 12 izgubljenih lopti, pet više od CSKA.

2. ČETVRTINA

20. minut - Plavšić ovog puta pogađa oba bacanja - 41:36. Kurbanov na asistenciju Avramovića postiže trojku - 44.36. Avramović krade loptu Dos Santosu za 46:36 na kraju prvog poluvremena.

19. minut - Trimbl je precizan - 39:31. Plavšić smanjuje posle slobodnih bacanja - 39:33. Njegovih šest poena. Avramović lako poentira na obruču - 41:33. Plavšić polovičan sa penala - 41:34.

18. minut - Avramović je polovičan sa linije penala - 37:29. Njegov treći poen. Kalinić sa penala smanjuje na 37:31.

17. minut - Mitrović je ponovo precizan - 32:25. Njegov osmi poen, bez promašaja iz igre 4/4. Žan-Šarl je precizan sa penala - 34:25. CSKA je odmah stigao do lopte, a Žan-Šarl zakucao - 36:25. Tajm-aut za Sferopulosa. Plavšić je precizan - 36:27. Plavšić još jednom posle osvojene lopte - 36:29.

16. minut - Mitrović posle ofanzivnog skoka pogađa za dva - 32:23. Njegov treći ofanzivni skok.

15. minut - Neverovatni Ver ubacuje treću svoju trojku iz tri pokušaja - 32:21. Ima 14 poena do sada.

14. minut - Dobrić smanjuje - 29:19. Dobrić krade loptu i polaže - 29:21.

13. minut - Mitrović je vezao četiri poena - 26:15. Dobrić krade loptu i zakucava - 26:17. Ver je fauliran u šutu za tri poena. Pogodio je sva tri bacanja - 29:17.

12. minut - Ver ubacuje svoju drugu trojku - 26:11. Mitrović posle skoro sedam minuta postiže poene iz igre za Zvezdu - 26:13.

1. ČETVRTINA

10. minut - Ver pogađa trojku - 23:11. Zvezda je izgubila čak pet lopti u prvoj četvrtini. Takođe, Zvezda je pet minuta bez poena iz igre.

9. minut - Astapkovič postiže dva poena - 20:11.

8. minut - Dobrić smanjuje sa linije bacanja - 18:11.

7. minut - Trimbk je precizan sa linije slobodnih bacanja - 16:9. Trimbl ponovo precizan sa penala - 18:9.

6. minut - Trimbl je precizan za 12:9. Mbaj povećana na 14:9.

5. minut - Kenan pogađa pod faulom - 10:8. Precizan je i u dodatnom bacanju - 10:9.

4. minut - Trimbl je precizan sa linije penala - 10:6.

3. minut - Žan-Šarl postiže svoje prve poene - 6:2. Avramović u kontri polaže za 8:2. Miler-Mekintajer postiže svoju prvu trojku na meču - 8:6.

2. minut - Kenan ubacuje prve poene za Zvezdu - 2:3. Mbaje za novo vođstvo domaće ekipe - 4:3.

1. minut - Trimbl postiže prve poene na meču - 2:0.

Zvezda startuje u petorci Miler- Mekintajer, Kenan, Kalinić, Davidovac, Mitrović.

Domaćin: Avramović, Trimbl, Žan-Šarl, Mbaje, Kurbanov.

CSKA - CRVENA ZVEZDA

Sudije: Davidov, Kruglov, Lavrukin

CSKA: Avramović, Trimbl, Žan-Šarl, Mbaje, Kurbanov, Vejr, Džekiri, Gankevič, Ukov, Astapkovič, Karpenko, Antonov. Trener: Andreas Pistiolis

CRVENA ZVEZDA: Miler-Mekintajer, Kenan, Davidovac, Mitrović, Kalinić, Lazić, Dobrić, Ilić, Daum, Plavšić, Kostić, Dos Santos. Trener: Joanis Sferopulos.

Košarkaši Crvene zvezde od 19 časova igraju protiv moskovskog CSKA, za koji nastupa doskorašnji košarkaš Partizana i reprezentativac Srbije Aleksa Avramović, utakmicu 2. kola VTB kupa.

Crveno-beli su bili slobodni u prvom kolu, dok su "Armejci" bili bolji od Lokomotive iz Kubanja.

Tim Janisa Sferopulosa u Rusiju stiže posle pripremne utakmice protiv Olimpijakosa i tesnog poraza od grčkog tima.

Zvezda će u Moskvi igrati još protiv Lokomotive, a zatim protiv jedne od tri ekipe iz druge grupe u kojoj su Uniks, Zenit i Bešiktaš.

Crveno-beli će biti značajno oslabljeni na ovom turniru, pošto u timu nisu Miloš Teodosić, Nemanja Nedović, Džoel Bolomboj i Rokas Gedraitis.