Košarkaši Crvene zvezde savladali su Lokomotivu Kuban na VTB kupu u Moskvi rezultatom 86:76

Zvezda je tako nakon tesnog poraza od CSKA 94:92, upisala pobedu i osvojila drugo mesto u grupi A na ovom turniru.

Izabranici janisa Sferopulosa nisu otvorili meč na najbolji način, a na semaforu je posle dva minuta igre stajalo 7:0 za domaći sastav.

Od tog trenutka Zvezda je preuzela kontrolu na terenu, te je zahvaljujući Dobriću i Mekentajeru stigla do +7 na isteku prvog kvartala 16:23.

Lokomotiva je zaigrala znatno bolje u drugoj četvrtini i uspelia da smanji zaostatak. Poenima Luke Mitrovića crveno-beli su ipak na odmor otišli sa minimalnom prednošću.43:45.

Jago je serijom doneo Zvezdi +8 u trećoj deonici, a poenima Dejana Davidovca uz zvuk sirene Zvezda je pred poslednji kvartal imala prednost od šest poena 59:65.

Zvezda je stekla dvocifrenu prednost sredinom poslednje deonice i rutinski privela meč kraju.

Crveno-beli će se u subotu u borbi za treće mesto sastati sa poraženim iz duela Zenit - Uniks koji je na programu večeras.

Kod Zvezde Dobrić je bio najefikasniji sa 20 upisanih poena i osam skokova. Uroš Plavšić je imao 16, uz 10 skokova, a Miler Mekintajer 11 poena i pet skokova. Bi-Džej Džonson je imao 19 u Lokomotivi, Patrik Miler 17.

Utakmica za treće mesto na turniru u Moskvi na programu je u subotu od 15 časova.

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj utakmica je završena, pobedom Zvezde

37. minut - Raste prednost crveno-belih koji su pred pobedom u Moskvi 67:78. Poentirali su Dobrić, Davidovac i Plavšić.

35. minut - Zvezda održava prednost 65:71.

33. minut - Dobrić pogađa nakon promašaja Davidovca 61:68.

31. minut - Kalinić polovičan sa penala 59:66.

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj treće četvrtine, Davidovac pogađa uz zvuk sirene 59:65.

29. minut - Trojka Jaga, + 8 za Zvezdu 55:63.

28. minut - Sjajna minijatura Mitrovića 55:58, potom Jago u kontri 55:60.

27. minut - Mnogo prekida i faulova, Davidovac polovičan sa penala 55:56.

26. minut - Jelančev pogađa uz faul nakon ofanzivnog skoka, Sferopulos traži - tajm - aut. Pogađa dodatno bacanje 55:55

25. minut - Tvrda utakmica igra se poen za poen 52:55.

23.minut - Džonson fauliran na šutu za tri, precizan sva tri puta 48:51.

22. minut - Sjajna akcija, Kenan za Plavšića 45:51.

21. minut - Utakmica je nastavljena. Mekintajer fauliran, siguran sa linije slobodnih bacanja. 43:47.

Druga četvrtina:

20. minut - Lokomotiva stiže do izjednačenja 43:43, novi tajm - aut Sferopulos. Mitrović pogađa nakon finte 43:45 na kraju prvog poluvremena.

19. minut - Kodi Miler Mekijanter siguran sa linije penala 38:41.

18. minut - Pogađa Miler iz naskoka, Lokomotiva je ponovo uhvatila priključak 38:39.

17. minut - Džonson pogađa trojku iz jako teške situacije. Kenan siguran sa penala 34:39

16. minut - Fantastičan specoijal, Kenan za Dobrića 29:36.

15. minut - Odgovara Lokomotiva mini serijom 29:34, Sferopulos reaguje, tajm-aut.

14. minut - Prva trojka za Zvezdu pogađa Jago 25:29. A onda nova serija Zvezde 25:34, dominiraju Dobrić i Plavšić.

13. minut - Pogađa Džonson za preokret i vođstvo Lokomotive, vraća Plavšić iz reketa 25:26.

12. minut - Mini serija Lokomotive na početku druge četvrtine 21:23.

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Zaigrali su crveno-beli kako treba i velike probleme prave domaćem timu 14:20

9. minut - Crveno-beli imaju 2 poena prednosto, Ognjen Dobrić je bio precizan sa linije za slobodna bacanja 14:16

8. minut - Davidovac je pogodio samo jedno slobodno bacanje 14:14

6. minut - Branko Lazić poentira za izjednačenje 11:11 Prva trojka za Lokomotivu na današnjoj utakmici 14:11

5. minut - Mekintajer sjajno probija i lako stiže do novih poena, on na svom kontu već ima 5 poena

4. minut - Loša odbrana crveno-belih, Rusi to koriste i stižu do novih lakih poena 9:5 Plavšić precizan oba puta sa linije za slobodna bacanja 9:7

3. minut - Daum je pogodio iz veoma teške pozicije, ruski tim ima +2 poena prednosti

2. minut - Kodi Miler je poentirao i tom prilikom bio fauliran, potom je pogodio dodatno slobodno bacanje 7:3

1. minut - Počela je utakmica! Lokomotiva pravi seriju 4:0 na početku utakmice

Uoči meča:

Košarkaši Crvene zvezde juče su izgubili od CSKA rezultatom 94:92 (23:11, 23:25, 26:26, 22:30).

"Armejci" su drugom pobedom osigurali prvo mesto u grupi, dok crveno-beli danas igraju za drugo mesto u grupi.

CSKA je na pogon Alekse Avramovića vodio veći deo utakmice. Najčešće su "Armejci" imali dvocifrenu prednost, ali je Plavšić pokrenuo crveno-bele koji su u finišu uspeli da stignu do izjednačenja, pa čak i da povedu minimalnom prednošću.

U ključnim trenucima CSKA je uspeo da uhvati jedan ofanzivni skok i poentira za pobedu.

Inače, crveno-beli su oslabljeni na ovom turniru, pošto u timu nisu Miloš Teodosić, Nemanja Nedović, Džoel Bolomboj i Rokas Gedraitis.