Košarkaši Crvena zvezda izgubili su u utakmici za treće mesto na VTB Superkupu od ekipe Zenita rezultatom 83:70.

Kodi Miler-Mekintajer je sa 20 poena bio najefikasniji u timu Zvezde. Dvocifren je bio i Ajzea Kenan sa 10. Po osam poena su postigli Luka Mitrović i Majk Daum, a sedam je ubacio Uroš Plavšić.

U ruskom timu najefikasniji su bili Dvejn Bejkon sa 19 poena, Aleksandr Ščerbenev sa 16 i Aleks Pojtres sa 14.

Bila je ovo odlična provera za tim Janisa Sferopulosa s obzirom da tim iz Sankt Peterburga ima izuzetno dobar roster i slovi za jednog od favorita u jakoj VTB ligi.

Gledali smo tvrdu utakmicu u prvom poluvremenu, sa mnogo grešaka i na jednoj i na drugoj strani... Šut nije služio crveno-bele, mučili su se izabranici Janisa Sferopulosa ali su ipak u jednom momentu stekli dvocifrenu prednost.

Ipak, krajem treće deonice igra crveno-belih se potpuno raspala, što su iskoristili Rusi i preokrenuli rezultat, a vrlo brzo se odlepili. Stekao je Zenit dvocifrenu prednost, pokušavali su crveno-beli da se vrate u meč ali u tome nisu uspeli.

Srpski tim prethodno je poražen od CSKA u prvom kolu, a zatim u drugom je bio bolji od Lokomotive.

Sa druge strane, Zenit je pobedio Bešiktaš, a potom izgubio od Uniksa.

Tok utakmice:

Četvrta četvrina:

Završena je utakmica!

38. minut - Bejkon postiže novu trojku, opet je +13 za Zenit. Kenan na drugoj strani pogađa trojku 68:78

37. minut - Mekintajer cepa mrežicu sa poludistance

35. minut - Nova trojka za Zenit, a onda na drugoj strani Mekintajer odgovara na isti način 73:63

34. minut - Lepa akcija crveno-belih i novi poeni za Davidovca 57:68

33. minut - Raspala se igra crveno-belih, Bejkon je pogodio novu trojku 52:65

32. minut - Zenit sada ima dvocifrenu prednost, crveno-beli se nalaze u velikom problemu

31. minut - Mekintajer pogađa, Zenit vodi 59:52

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

29. minut - Čermenjev pogađa trojku preko Davidovca za +5

28. minut - Dosta bolje Zenit igra u ovim momentima, crveno-beli su ispustili veliku prednost i trenutno gube u Rusiji...

26. minut - Ponovo Pojters pogađa, on režira seriju 4-0 svom timu...

25. minut - Pojters je pogodio uz faul, ali potom nije uspeo da realizuje dodatno slobodno bacanje 45:41

24. minut - I jedni i drugi se muče u napadu, šut nikako ne služi košarkaše Zvezde i Zenita...

23. minut - Bejkon je pogodio iz vrlo teške pozicije, na drugoj strani Daum poentira 45:37

21. minut - Daum pogađa sa poludistance za +8 Zvezda prvi put ima dvocifrenu prednost posle poena Kenana sa linije za slobodna bacanja 43:33

Druga četvrtina:

Završena je druga četvrtina!

20. minut - Sjajno je Mekintajer proigrao Plavšić koji stiže do novih poena 39:31

19. minut - Kenan tek sada stiže do prvih poena na današnjoj utakmici...

18. minut - Zenit lakim poenima u kontri smanjuje rezultatski zaostatak 32:31

17. minut - Plavšić je uspeo da poentira i to uz faul, potom je pogodio dodatno slobodno bacanje 32:27

16. minut - Mladi Andrej Kostić stiže do prvih poena, precizan je bio sa linije za slobodna bacanja 29:25

15. minut - Crveno-beli ponovo vode, Mekintajer je siguran oba puta sa linije za slobodna bacanja 27:25

14. minut - Luka Mitrović je promašio prvo a zatim pogodio drugo slobodno bacanje 23:25

13. minut - Luka Mitrović poentira na drugi obruč, ruski tim ima +3 poena prednosti 22:25

12. minut - Ognjen Dobrić precizan sa linije za slobodna bacanja 20:23

11. minut - Rusi pogađaju trojku na otvaranju druge deonice, pa Kalinić na drugoj strani lepo poentira 18:23

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Uporan je Mitrović... Promašio je zicer, potom uhvatio loptu i iz druge šanse poentirao 16:20

9. minut - Odlična kombinacija Mitrovića i Dobrića, Zenit vodi +4

8. minut - Crveno-beli dugo nisu postigli koš, Mund uspeva da snažno probije i stigne do novih poena 12:16

7. minut - Mekintajer pogađa iz veoma teške situacije 12:14

6. minut - Sjajna kontra Zenita i zakucavanje Spelmana za +4 poena prednosti

5. minut - Spelman poentira posle ofanzivnog skoka 8:10 Daum pogađa dva slobodna bacanja za izjednačenje

4. minut - Ruski tim pravi seriju 4-0 i stiže do blage prednosti

3. minut - Sjajno je Plavšić nadmudrio rivala u protivničkom reketu i lako poentirao 6:4

2. minut - Zenit preko slobodnih bacanja stiže do prvih poena, na drugoj strani Mekintajer takođe precizan sa linije za slobodna bacanja 4:2

1. minut - Daum postiže prve poene na današnjoj utakmici!