Košarkaši Partizana savladali su u prijateljskoj utakmici na turniru "Open air" Pariz rezultatom 83:82 (21:20, 25:23, 22:22, 15:17).

Koš odluke je postigao BDEJVrendon Dejvis sekund pre isteka vremena.

Crno-beli su sa dve pobede osvojili ovaj turnir. Pre dva dana crno-beli su savladali AEK sa 93:60.

U ekipi Partizana po 13 poena su postigli Karlik Džons, Frenk Nilikina i Sterling Braun. Tajrik Džons je postigao 12 poena, a po 10 su postigli Brendon Dejvis i Isak Bonga.

U timu Pariza Nadir Hifi je postigao 19 poena, Ti Džej Šorts 18, a Tajson Vord 16.

Pariz je bio prvi evroligaš protiv koga su izabranici trenera Željka Obradovića igrali u pripremnom periodu. Debitant u Evroligi je u prvih 20 minuta bio ravnopravan rival. Partizan je u trećem periodu stekao dvocifrenu prednost, a išao je i do 13 poena viška u 28. minutu.

Međutim, usledio je nagli pad domaćeg tima. Partizan u prvih pet minuta nije postigao koš, što su gosti iskoristili i poveli sa pet poena viška.

Ipak, Partizan se na krilima navijača vratio u meč, a u finišu je usledila rezultatska klackalica.

Pariz je 18 sekundi pre kraja postigao četiri poena iz jednog napada i poveo sa 82:81. Ipak, Brendon Dejvis je sekund pre kraja postigao poene odluke.

PARTIZAN - PARIZ 83:82 (21:20, 25:23, 22:22, 15:17)

4. ČETVRTINA

40. minut - Karlik Džons pogađa trojku 28 sekundi pre kraja - 81:78. Šorts 18 sekundi pre kraja pogađa za dva pod faulom - 81:80. Promašio je ali je Jankunen iz odbojke ubacio poene - 81:82.

Dejvis uz zvuk sirene pogađa za pobedu - 83:82.

38. minut - Lundberg pogađa trojku za izjednačenje - 78:78.

37. minut - Bonga iz ofanzivnog skoka donosi izjednačenje - 75:75. Bandža Si pogađa trojku - 75:78.

36. minut - Nilikina pogađa trojku na asistenciju Vašingtona - 73:75.

35. minut - Vašington upisuje prve poene - 70:73. Prvi poeni Partizana u poslednjoj četvrtini posle pet minuta. Malkolm upisuje poene - 70:75.

34. minut - Šorts sa linije panala pogađa samo jedno bacanje - 68:73.

33. minut - Pariz prelazi u vođstvo poenima Hejsa - 68:69. Vord pogađa trojku, najveća prednost Pariza - 68:72. Partizan je vodio 66:53 u 28. minutu.

31. minut - Šorts smanjuje na 68:67.

Grobari su u jednom trenutku vređali Vesnu i Nebojšu Čovića, pa su sudije prekinule meč i tražile od Obradovića da se obrati navijačima.

3. ČETVRTINA

30. minut - Vord sa penala produžava seriju Pariza - 66:63. Nilikina dvojkom prekida nalet Parižana - 68:63. Jantunen uz zvuk sirene smanjuje na 68:65.

29. miunt - Hifi pogađa trojku, Pariz se vraća u život - 66:59. Hifi nastavlja seriju Pariza - 66:61. Parižani su vezali sedam poena.

28. minut - Bivši igrač Partizana Bandža Si smanjuje sa penala - 63:53. Pokuševski pogađa trojku - 66:53. Jantunen je polovičan sa penala - 66:54. Šorts poentira - 66:56.

27. minut - Hifi je precizan iz teške pozicije - 61:51. Karlik nabacuje alej-ap, Tajrik Džons zakucava - 63:51.

26. minut - Hifi smanjuje na 57:49. Tajrik Džons precizan za 59:49. Karlik Džons zakucava - 61:49.

25. minut - Braun za najveću prednost Partizana u meču - 55:47. Karlik Džons je fauliran. Precizan je u oba pokušaja - 57:47, crno-beli na dvocifrenoj razlici.

23. minut - Braun je precizan za dva - 51:43. Jantunen je precizan za tri - 51:46. Karlik Džons upisuje nova dva poena - 53:46. Vord je smanjio sa penala - 53:47.

22. minut - Karlik Džons je precizan sa penala, prvi poeni u trećoj četvrtini - 48:43.

2. ČETVRTINA

20. minut - Šorts je precizan dugom dvojkom - 44:43. Braun rešava napad dve sekunde pre kraja - 46:43.

19. minut - Lundberg je promašio oba bacanja.

18. minut - Hifi za izjednačenje - 41:41. Braun pogađa iz ugla za tri - 44:41.

17. minut - Sjajna kontra crno-belih, Nilikina poentira - 41:38. Francuski reprezentativac odmah pravi treću ličnu. Malkolm je polovičan sa penala - 41:39. Brendon Dejvis je promašio četiri penala u nizu.

16. minut - Gosti smanjuju trojkom Hifi - 39:36. Hifi sa linije penala dodatno smanjuje rezultat - 39:38.

15. minut - Vord smanjuje - 37.33. Nilikina povećava na 39:33.

14. minut - Vord ponovo trojku pogađa - 33:31. Bonga je ponovo precizan - 35:31. Nilikina lagano polaže u kontri - 37:31.

13. minut - Lo pogađa trojku - 30.28. Bonga vraća trojku - 33:28.

12. minut - Vord smanjuje - 25:23. Karlik Džons pogađa za 27:23. Vord ponovo precizan - 27:25. Bonga na polaganju pogađa pod faulom - 29:25. Pogodio je dodatno za 30:25.

11. minut - Tajrik Džons je pogodio prve poene u drugoj četvrtini - 23:20. Njegov šesti poen. Šorts smanjuje na 23:21. Nilikina je fauliran u prodoru. Pogodio je oba bacanja - 25:21.

1. ČETVRTINA

10. minut - Karlik Džons pogađa za dva - 19:18. Hejs zakucava - 19:20. Nakić uz zvuk sirene donosi Partizanu minimalnu prednost posle prvih deset minuta - 21:20.

9. minut - Tajrik Džons je precizan - 17:16. Spliter za 17:18 sa linije penala.

8. minut - Bandža Si za izjednačenje - 13:13. Dejvis je ponovo precizan - 15:13. Sedmi njegov poen. Lo pogađa trojku - 15:16.

7. minut - Brendon Džons postiže dva poena sa penala - 13:11.

6. minut - Dejvis zakucava pod faulom - 10:9. Pogodio je dodatno bacanje - 11:9. Lo pogađa za izjednačenje - 11:11.

4. minut - Dejvis zakucava - 6:9. Dejvis je polovičan sa linije bacanja - 8:9.

3. minut - Ponovo Vord precizan - 2:7. Dejvis smanjuje na 4:7. Vord ponovo precizan - 4:9.

2. minut - Vord povećava na 2:5.

1. minut - Šorts otvara trojkom meč - 0:3. Marinković sa penala smanjuje na 2:3.

Utakmicu za Partizan počinju: Vanja Marinković, Ajzak Bonga, Brendon Dejvis, Ife Lundberg i Sterling Braun.

PARTIZAN: T. Džons, Braun, Lundberg, Dejvis, Vašington, Marinković, K. Džons, Nilikina, Pokuševski, Nakić, Bonga, Bošnjaković, Koprivica, Dimitrijević.

U timu nisu Lakić i Tomas.

Košarkaši Partizana od 21 čas u Hali 3 Beogradskog sajma igraju protiv ekipe Pariza.

Pariz je novajlija u Evroligi, pa će ovo biti još jedna dobra provera za tim Željka Obradovića koji je u petak savladao AEK sa 93:60.

Partizan je na utakmici protiv grčkog tima predstavio nove dresove, i to crnu garnituru, a na večerašnjem meču igraće u beloj garnituri novih dresova.

Meč se igra u Hali 3 Beogradskog sajma, na mestu na kom su košarkaši Partizana debitovali u evropskim takmičenjima 21. januara 1967. godine.

Pred početak Evrolige Partizan će otputovati u Atinu gde će odigrati još jedan pripremni turnir. Već je poznato da je prodato 35.000 ulaznica, a pored beogradskog kluba učestvovaće i Makabi iz Tel Aviva, Efes i domaćin Panatinaikos. Turnir će se održati 21. septembra, prvi susret rezervisan je za ekipu iz Izraela i Turske u 19 časova, dok će od 21 sat na programu biti meč Partizana i Panatinikosa.