Svi događaji
Od najnovijeg
20:54

40'

Braun za prvu dvocifrenu prednost Partizana - 76:87. Miletić je sa linije penala smanjuo na 78:87. Nikolić poentira pod faulom - 80:87. Marinković sa linije penala postavlja konačnih - 80:89.

Kurir Spartak, Partizan, Subotica, Grobari

20:52

39'

Cerovina postiže trojku - 76:82. Njegov 12. poen. Vanja Marinković vraća trojku - 76:85

20:47

38'

Cerovina smanjuje - 73:80. Braun vraća plus devet - 73:82

20:46

37'

Braun ispravlja svoj promašaj, Partizan na najvećoj razlici - 71:80. Dejvis pravi četvrti faul.

20:45

36'

Sterling Braun je polovičan sa penala - 71:78

20:40

35'

Neverovatni Bonga postiže četvrtu trojku u nizu - 68:75. Od šest trojki Partizana, Bonga je pogodio četiri, i to bez promašaja. Već dugo igra sa četiri penala. Denijels posle tajm-auta vraća trojku - 71:75. Karlik Džons pogađa - 71:77. Njegovih 17 poena. Problem za Spartak, Danilo Nikolić pravi četvrti faul.

20:39

34'

Lundberg pogađa - 65:69. Denijels pogađa za tri - 68:69. Karlik Džons vraća trojku - 68:72

20:37

33'

Bonga pogađa još jednu trojku - 63:67. Miletić zakucava - 65:67

20:36

32'

Momirov pogađa posle ofanzivnog skoka - 63:61. Bonga pogađa trojku - 63:64

20:34

31'

Razigrao se Rudan, novi poeni - 61:59. Karlik Džons za izjednačenje - 61:61

20:30

30'

Solo-prodor Karlika Džonsa - 57:59. Bolton uz zvuk sirene za izjednačenje - 59:59.

20:28

29'

Rudan pogađa pod faulom - 54:57. Pogađa dodatno bacanje - 55:57. Rudan vezuje pet poena za izjednačenje - 57:57

20:25

28'

Braun pogađa tek drugu trojku Partizana u meču - 52:55. Koprivica ispravlja promašaj Karlika Džonsa - 52:57. Ovo je najveća prednost Partizana.

20:24

27'

Bolton sa linije penala donosi domaćem timu novu prednost - 52:50. Lundberg za izjednačenje - 52:52

20:24

26'

Koprivica za izjednačenje - 50:50. Partizan je u seriji 9:0.

20:22

Partizan užasan sa linije penala i za tri poena

Neverovatno zvuči podatak da je Partizan do sredine treće četvrtine pogodio samo jednu trojku iz 13 pokušaja. Takođe je užasan i sa linije penala. Crno-beli su promašili čak 11 bacanja iz 18 pokušaja.

20:21

Dudova šuma prepuna

Prema zvaničnim podacima u hali "Dudova šuma" u Subotici prisutno je 4.500 gledalaca.

20:17

24'

Sterling Braun u kontri poentira i dodatno smanjuje rezultat - 50:45. Koprivica ispravlja promašaj Brauna, Partizan uspeva da uhvati priključak - 50:47. Tajm-aut za Jovanovića. Nilikina je polovičan sa bacanja - 50:48

20:12

23'

Gordić postiže prve poene, serija Spartaka 6-0. Spartak vodi 50:41, a tajm-aut za Obradovića. Lundberg poentira posle tri minuta, prvi poeni Partizana u nastavku - 50:43.

20:09

22'

Nikolić posle ofanzivnog skoka postiže prve poene u drugom poluvremenu - 46:41. Miletić postiže nove poene pod košem, najveća prednost Spartka - 48:41.

19:52

Spartak vodi posle prvog poluvremena

Domaći tim predvode Bolton sa 11 i Miletić sa 10 poena. Na drugoj strani, Braun ima devet poena, a Dejvis Karlik Džons i Tajrik Džons po šest.

Partizan je očajan u šutu za tri poena, ima tek 1 od 10.

19:47

20'

Cerovina pogađa trojku - 44:41. Tajm-aut za Obradovića.

19:46

19'

Tajrik Džons za izkednačenje - 41:41. Miletić je promašio dva bacanja.

19:44

18'

Tajrik Džons je polovičan sa slobodnih bacanja - 39:37. Braun donosi izjednačenje crno-belima u kontri - 39:39. Braun dodaje i slobodno bacanje - 39:40. Bolton za novo vođstvo Spartaka - 41:40.

19:43

17'

Lundberg se upisao u strelce - 35:36. Cerovina siguran - 37:36. Tejić povećava na 39:36.

19:42

16'

Bolton je precizan - 33:32. Tajrik Džons za rezutatsku klackalicu - 33:34. Nikolić za novo vođstvo Spartaka - 35:34.

19:42

15'

Miletić je pogodio nove poene - 29:30. Koprivica zakucava - 29:32. Nikolić sa linije bacanja smanjuje na 31:32.

19:41

14'

Pokuševski vraća prednost Partizanu - 27:28. Braun je precizan - 27:30.

19:41

13'

Bolton pogađa za 27:26.

19:29

12'

Karlik Džons postiže trojku - 25:27.

19:28

11'

Obe ekipe su promašile prve napade u drugoj četvrtini.

19:19

10'

Isak Bonga pogađa trojku iz ugla - 25:23. Bonga je fauliran u poslednjoj sekundi prve četvrtine. Pogodio je jedno bacanje - 25:24.

19:17

9'

Koprivica zakucava na asistenciju Karlika Džonsa - 22:20. Denijels pogađa pod faulom - 24:20. Pogađa i dodatno bacanje - 25:20

19:17

8'

Braun smanjuje na 20:18. Rudan povećava na 22:18

19:13

7'

Karlik Džons je ponovo precizan - 18:15. Tejić vraća pet poena prednosti Spartaku - 20:15. Koprivica smanjuje sa linije bacanja, samo jednim bacanjem - 20:16

19:12

6'

Danilo Nikolić pogađa trojku - 18:13

19:11

5'

Miletić još jednom precizan, njegov osmi poen - 15:9. karlik Džons postiže prve poene - 15:11. Kontra Partizana, Braun zakucava - 15:13

19:07

4'

Bolton pogađa oba bacanja - 11:9. Dušan Miletić, bivši centar Partizana, postiže svoj šesti poen - 13:9. Tajm-aut za Obradovića.

19:06

3'

Dejvis je precizan - 7:8. Nilikina je polovičan sa penala - 7:9. Cerovina donosi izjenačenje - 9:9

19:04

2'

Tajrik Džons za prvo vođstvo Partizana - 2:4. Bolton pogađa prvu trojku na meču - 5:4. Dejvis upisuje svoj četvrti poen - 5:6. Miletić pogađa za dva - 7:6

19:04

1'

Miletić pogađa prve poene na meču - 2:0. Dejvis uzvraća - 2:2.

14:09

Očekivanja u Partizanu

Željko Obradović, trener Partizana:

"Prvo gostovanje u ABA ligi. Igramo protiv tima koji ima apsolutno izdefinisano šta radi na terenu, sa jasnim ciljem da, pre svega, uvek žele da igraju u tranziciji. Takođe imaju izdefinisane uloge što se tiče igre 5 na 5 i načina na koji žele da igraju. Ozbiljan su tim, igrali su dobro u pripremnom periodu i očekuje nas veoma teško gostovanje."

Vanja Marinković, igrač Partizana:

"Pristupamo svakom meču ozbiljno. Nadam se dobroj utakmici i nadam se da ćemo da ponovimo igru kao protiv Borca. Dobra su ekipa, osvojili su ABA 2 i sa velikim ambicijama su ušli u ABA 1. Tako da, sigurno će biti dobra utakmica i nadam se pobedi."

14:07

Očekivanja u Spartaku

Vladimir Jovanović, trener Spartaka:

"Želim da izrazim veliko zadovoljstvo što smo ovde, i što imamo priliku da se takmičimo sa najboljim timovima u regionu, normalno i Partizan je u krugu tih timova. Što se tiče utakmice, ne pričajući previše o prethodnoj, liga je jako teška i jako zahtevna, bez obzira što mi imamo tim koji poseduje igrače koji su igrali i na ovom i na nekim višim nivoima, mislim da će nam biti potrebno neko vreme da nađemo neki zajednički ritam pa i hemiju između nas. Pričajući samo o utakmici koja nas očekuje , ja lično, a pokušaću da prenesem to na svoje igrače, sam stvarno presrećan što imamo priliku da igramo utakmicu protiv velikog kluba. Voleo bih da, moj tim i ja, obećamo subotičkoj publici da ćemo se boriti od prvog do zadnjeg minuta, i da ćemo utakmicu učiniti što uzbudljivijom. O samom kvalitetu Partizana je stvarno suvišno pričati, i ja bi iskreno bio presrećan ako bi bili u utakmici svih 40 minuta bez obzira na krajnji ishod. Neće biti, niti jeste lako, znamo i ja a i igrači šta nas čeka, ali mislim da posle pripremnog perioda koji je kratak i pored svih problema, imamo materijala i da možemo da budemo optimisti i u narednom periodu postanemo solidan aba ligaša, pa i nešto više ako se za to ukaže prilika."

Miloš Milisavljević, igrač Spartaka:

"Dolazi nam možda i najbolji tim ABA lige, naravno uz Zvezdu i možda još koji tim, ali smatram da je na nama da se prpremimo što bolje i da pokažemo da smo bolji nego na prošloj utakmici. Svi znamo ko je Partizan i ko su njegovi igrači kao i trener, mi treba da da se fokusiramo na sebe i da napravimo iskorak u odnosu na prethodno kolo koje smo imali u Podgorici. Duga je sezona, mi smo nov tim i treba da rastemo iz utakmice u utakmicu, da se dodatno uigravamo i upoznajemo. Ovu utakmicu treba da iskoristimo da damo sve od sebe i da se izmerimo sa evrologaškim igračima, da napravimo dobru predstavu za našu publiku i da se pripremimo što bolje za nastavak sezone. Naravno da svi želimo da pobedimo Partizan i da ćemo ući sa tim ambicijama i sa optimizmom. Smatram da svaki tim u ovoj ligi može da se pobedi pa i Partizan pogotovo na domaćem terenu. Hala je rasprodata u roku od dan ipo, očekujem podršku naših navijača, dobru predstavu i da svi uživamo, kako mi na terenu tako i publika na tribinama."

13:59

Spartak čeka prvi trijumf, Partizan nastavak serije

Košarkaši Spartaka su u debiju u ABA ligi poraženi u Podgorici od SC Derbija rezultatom 84:76.

Sa druge strane, Partitan je u beogradskoj Areni pred više od 18.000 navijača opravdao očekivanja i savladao Borac sa 96:66.