Kapusta je pogodio jedno slobodno bacanje, a Tišma je blokirao pokušaj Nedovića.

Nedović je pogodio trojku za 78:74, Rimac je tražio tajm-aut.

Kapusta je pogodio dva slobodna bacanja, a Škara zakucao nakon greške Jaga dos Santosa

18:53

Split blizu pobede

Na manje od dva minuta do kraja utakmice domaćin ima šest poena prednosti (77:71).

18:50

Drama

Škara je fantastično poentirao za izjednačenje, a nakon lošeg napada gostiju Tišma je pogodio trojku i naterao Sferopulosa da traži tajm-aut. Ljut je bio Grk zbog loše odbrane i to je bio razlog da prilično burno razgovara sa svojim košarkašima.

18:47

Jago "vuče" crveno-bele

Jago je pogodio sa distance, a onda poentirao i iz kontranapada. Manje od četiri minuta do kraja, Zvezda vodi (69:71), a Rimac je tražio tajm-aut.

18:45

Nova trojka

Izjednačio je Davidovac, ali je potom Jordano pogodio trojku. Četiri i po minuta do kraja utakmice.

18:42

Kenan prekinuo Zvezdinu nulu

Prve poene za Crvenu zvezdu u poslednjoj četvrtini, nakon više od tri i po minuta postigao je Ajzea Kenan sa distance. Na drugoj strani je do poena stigao Škara.

18:39

Problemi za Zvezdu

Nakon tajm-auta Sferopulosa, crveno-beli nisu uputili šut jer je napad završen prekršajem Jaga u napadu.

18:36

Šorter za vođstvo

Nakon nekoliko loših napada na obe strane Šotrer je poentirao za 62:61. Pogodio je potom i Vuko, a trener Crvene zvezde je tražio pauzu.

18:31

Kraj treće četvrtine

Minimalnu prednost rezultatom 61:60 ima Crvena zvezda nakon 30 minuta igre.

18:28

Tajm-aut Sferopulosa

Serijom od 5:0 Split je smanjio zaostatak na tri poena, nakon čega je Sferopulos tražio tajm-aut. Usledile su trojke Vuka i Nedovića.

18:24

Zvezda na brzinu

Nedović i Jago su iskoristili brzinu za prodore i poene koji su naveli Rimca da zatraži tajm-aut.

Split šokirao Crvenu zvezdu
Split/Renato Pezzi

18:14

Trojka za trojkom, za trojkom!

Kao da smo prizvali trojke Dobrića, Šortera, a onda još jednom Dobrića. Precizan je potom sa distance bio i Jago.

18:10

Spor ritam

Utisak je da je više grešaka nego poena u trećoj četvrtini na obe strane.

18:06

Ljubičić "2+1"

Odlični potezi košarkaša domaćeg tima, bio je precizan i iz dodatnog slobodnog bacanja. Bolomboj je nakon toga napravio faul u napadu, a "uzvratio" je Kapusta.

18:03

Počelo drugo poluvreme

Hteo je domaćin trojkom da otvori treću četvrtinu, ali nije bio uspešan. Prve poene u drugom poluvremenu je postigao Jago dos Santos.

Napravio je na drugoj strani terena Bolomboj blokadu, ali je Split došao do lopte i poena preko Šortera. Poentirao je potom i Daum.

17:44

Kraj poluvremena

Velika borba na Gripama u prvih 20 minuta. Crvena zvezda nakon prve dve četvrtine ima prednost rezultatom 37:39. U poslednjem napadu crveno-beli, nakon tajm-auta koji je tražio Janis Sferopulos, crveno-beli nisu uspeli da upute šut ka košu rivala.

Borna Kapusta je najefikasniji u domaćem timu sa devet poena, a najveću podršku ima u vidu Antonia Jordanoa i Krešimira Ljubičića koji su postigli po osam poena.

Za Crvenu zvezdu je Ognjen Dobrić je postigao osam poena, Majk Daum sedam, a Ajzea Kenan šest.

17:41

"Živ" je Split

Bolomboj je pogodio oba slobodna bacanja, a poene za Split posle dužeg perioda je pogodio Šorter, koji je poentirao uz faul, a uspešan je bio i sa linije slobodnih bacanja.

17:36

Preokret

Ajzea Kenan je pogodio trojku za izjednačenje - 30:30, a Davidovac je u narednom napadu doneo i prednost gostujućem timu.

17:34

Trojka Dobrića

"Er-bol" Tišme je trojkom iz ugla kaznio Dobrić. Iskupio se potom Tišma lepim prodorom i poenima.

17:31

Tajm-aut Rimca

Trener Splita je zatražio pauzu nakon poena Davidovca koji su stigli nakon ofanzivnog skoka. Lopta je pala u ruke reprezentativca Srbije nakon promašaja Dobrića. Bio je Davidovac potpuno sam ispod koša.

17:28

Haotično na terenu

Brzo se igra u ovim trenucima, teško je ispratiti šsva dešavanja. Škara je položio za poene nakon što zbrke ispod koša crveno-belih, a zatim je Teodosić došao do četvrte asistencije na utakmici, ovaj put je Dobrić upisao poene.

17:25

Kapusta se razgoropadio

Dve trojke je pogodio hrvatski košarkaš, druga je bila spektakularna. Na drugoj strani Teodosić trojkom prekida seriju Splita od 6:0, ali i seriju loših napada svog tima.

17:19

Kraj prve četvrtine

Šorter nije pogodio trojku u završnici prve deonice, a ostalo je dovoljno vremena da Teodosić namesti Davidovcu lake poene kojim je Zvezda smanjila na 18:16.

17:18

Teodosić kreira

Zakucavanje Mitrovića nakon asistencije Teodosića pred ulaskom u poslednji minut prve četvrtine.

17:14

Greške Mekintajera

Zvezdin Amerikanac je prvo izgubio loptu, a potom napravio prekršaj pri šutu za tri poena. Sva tri slobodna bacanja je pogodio Kapusta.

17:13

Daum najefikasniji

Daum iz kontre stiže do sedmog poena. Na drugoj stranije odgovorio Ljubičić.

17:10

Poeni Ljubičića

Hrvatski košarkaš povećava prednost svog tima na 13:9.

17:04

Ređaju se trojke

Split je došao do preokreta ekspresno. Jordano je pogodio dve trojke, a domaći tim je nakon 0.5, napravio seriju 11:2.