29. minut - 59:49

Bolomboj prekida seriju gostiju. Vezuje tri poena, jedno sa penala

21:14

28. minut - 56:49

Sedekerskis ubacuje loptu u koš nakon šuta Hauarda. Davidovac pravi namernu ličnu grešku. Moneke ne greši sa penala. Onda sjajna akcija gostiju im opet Moneke

21:12

27. minut - 56:43

Hauard pogađa svoju prvu trojku. Onda fantastično zakucavanje Bolomboja

21:09

26. minut - 54:40

Kenan, Kalinić i Bolomboj su ponovo pokrenuli crveno-bele. Bolomboj se odlično snašao u reketu.Kalinić pogađa iz kontre, najveća prednost crveno-belih.

21:08

25. minut - 50:38

Ponovo Kenan iz kontre na asistenciju Kalinića. Hol sa druge strane.

21:06

24. minut  - 47:38

Zakucavanje Hola. Vraća Kenan poenima od tablu

21:04

23. minut - 45:36

Kalinić trojkom prekida loše minute Zvezde i čak pet minuta bez koša.

21:02

22. minut - 42:36

Zvezda nikako da poentira, Baskonija postiže prve koševe u nastavku.

21:01

21. minut

Kraj prvog poluvremena - 42:34

Zvezda nije postigla poene u poslednja tri minuta prvog poluvremena. Crveno- beli na odmor odlaze sa +8

20:39

19. minut - 42:34

Loši minuti Zvezde, mnogo prekida. Hol opet polovičan sa penala.

20:35

18. minut - 42:33

Hol polovičan sa penala. Luvavu potom o tablu. Sferopulos traži tajm-aut.

20:34

17. minut - 42:30

Kenan pogađa iz naskoka.

20:30

16. minut - 40:30

Najbolji igrač Baskonije Markus Hauard već je dobio tri lične greške i moraće na klupu. Sjajna kombinacija Mekijanter za Bolomboja koji polaže u koš. Sedekerskis ne greši sa linije bacanja.

20:28

15. minut - 38:28

Pogađa Mekintajer nakon naskoka sa distance. Luvavu smanjuje nakon prodora.

20:26

14. minut - 36:26

Mitrović siguran sa penala. Hauard sa druge strane takođe sa penala.

20:23

13. minut - 34:24

Sjajan potez Boldvina, Nedović uzvraća istom merom . Dve majstorije.

20:21

12. minut - 32:22

Gedraitis pogađa posle sjajne kombinacije, a onda Nedović zakucava iz kontre.

20:20

11. minut - 28:20

Nedović trojkom otvara drugu deonicu.

20:16

Kraj prve četvrtine - 25:20

Mitrović poentira nakon sjajne timske akcije. Moneke pogađa za kraj prve deonice.

20:15

9. minut - 23:18

Trojke na obe strane. Rogavopulos sa jedne, Jago sa druge strane.

20:13

8. minut - 20:15

Moneke nakon lepog prodora pogađa uz faul, Baskonija se ponovo vraća.

20:11

7. minut - 20:10

Zvezda odgovara istom merom trojka Dauma i zakucavanjem Bolomboja.

20:10

6. minut - 15:10

Mini serija Baskonije, posle tajm - auta.

20:08

4. minut - 15:6

Mekintajer je trojkom zapalio Arenu, Laso reaguje tajm-autom.

20:04

3. minut - 12:6

Bolomboj zakucava. Kalinić pogađa trojku uz faul u poslednjoj sekundi napada.

20:02

2. minut - 6:6

Kenan je sa sa dve trojke zapalio dvoranu. Sedekerskis za izjednačenje.

20:01

1. minut - 0:4

Bolji start gostiju. Luvavu postiže sva četiri poena za Baskoniju. Zvezda promašuje dva uvodna napada.

20:00

1. minut

Utakmica je počela.

19:57

Početna petorka

Crveno- beli kreću u petorci Mekintajer, Kenan, Kalinić, Daum, Bolomboj.

19:48

Nebojša Čović predsednik KSS i doskorašnji predsednik Zvezde se nalazi u dvorani na svom standardnom mestu u Areni

Kurir

19:43

Zvezda bez Teodosića i Plavšića

Crvena zvezda: Miler-Mekintajer, Kenan, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Bolomboj, Daum, Gedraitis, Nedović, Dos Santos.

Baskonija: Hauard, Savkov, Sedekerskis, Luvavu, Jaramaz, Forest, Rogavopulos, Diop, Boldvin, Hol, Endiaje, Moneke

19:19

Igrači izašli na zagrevanje

Kurir Atmosfera pred meč Zvezde i Baskonije

Crvena zvezda

19:18

Reke ljudi hrle ka Areni

Kurir Red za ulazak u halu ispred severne tribine, dva sata pre početka utakmice Czv- Baskonija

16:29

Loš start Zvezde u Aba ligi

Zvezda je pobedom u Parizu otvorila sezonu u Evroligi. Ono što brine navijače crveno-belih su već dva poraza u regionalnom takmičenju u prva tri kola, Crveno-beli su potpuno neočekivano poraženi na gostovanjima debitantu Dubaiju i Splitu. U međuvvremenu savladali su Mornar na svom terenu.

16:28

Laso pred Zvezdu

"Najbitnije je da protiv Zvezde pružimo sve što možemo. Oni su izuzetno težak tim, na izuzetno teškom terenu i zbog toga znamo da je važno da budemo maksimalno fokusirani svih 40 minuta i da odigramo ozbiljnu utakmicu, jer su tim sa puno opasnosti, sa mnogo strelaca na svakoj poziciji. Zbog toga i pokušavamo da objasnimo našim momcima da igramo protiv evroligaškog tima sa mnogo poena u rukama. Pogledajte meč u Parizu, nisu dominirali, ali je Nedović ušao i napravio razliku", rekao je Laso.

16:23

Sferopulos uoči Baskonije

"Igramo protiv Baskonije, koja je pobedila u prvom kolu, i nema sumnje da će biti motivisana. Što se nas tiče, moramo da se držimo plana i da odigramo dobru odbranu. Oni su ekipa koja ima nekoliko rešenja u napadu, moramo da ih čitamo sve vreme i da im deorganizujemo napad. Što se tiče našeg napada, moramo da čitamo njihovu odbranu. Oni imaju krupne igrače, moramo da budemo strpljivi i da nađemo način da ih napadnemo", naveo je Sferopulos.

Sferopulos je rekao da su ispratili prošle utakmice Baskonije i da su se dobro pripremili za utakmicu u sredu.

"Gledamo sve utakmice, nismo gledali samo tu protiv Partizana, već smo gledali i mečeve u ligi koju igraju. Znamo njihove prednosti i mane, i igraćemo pametno u skladu sa tim", rekao je Sferopulos.