KRAJ MEČA!

CRVEN AZVEZDA - IGOKEA 91:68 (22:19, 27:15, 26:13, 16:21)

Dragana Stjepanović/ABA League

20:10

38. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 87:59

Nastavlja se agonija tima iz Laktaša - teško stižu do koša protivnika. Uroš Plavšić izlazi iz igre - za 11. minuta provredenih na parketu postigao je samo jedan poen.

20:05

36. MINUT: ZVEZDA - IGKOEA 81:54

Najraspoloženiji kod domaćina u poslednjoj deonici je Jago dos Santos.

20:02

34. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 78:52

Na parketu "Arene" se igra rekreativna košarka! Pošto je pitanje pobednika odavno rešeno, a gosti su odustali od borbe i eventualnog iznenađenja, gledaoci neće imati priliku da vide uzbudljivu završnicu.

19:58

32. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 75:50

Gosti kao i da se ne trude da dođu do koša protivnika. Sa druge strane Sferopulos je na parket izveo "mlade snage". Za prva dva minuta poslednje deonice videli smo serije promašaja na obe strane, ali i jedan pogodak Kartera.

19:54

KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

19:51

30. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 75:47

Igra Igokee se potpuno raspala - oni više uopšte ne znaju kako da zaustave napade Zvezde.

19:48

29. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 70:47

Prednost crveno-belih se samo uvećava! Anim postiže dva poena, dok Jago uspeva da izbori dva bacanja - pogađa oba. Plavšić dolazi do lopte i asistira Giedraitis koji lagano spušta loptu u koš.

U narednom napadu Marić promašuje za Igokeu, Dobrić polaže, a onda se Mariću pružila prilika za popravni - postiže poene.

19:41

25. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 63:41

Nastavlja Zvezda da "melje" protivnika. Daum postiže dve trojke, a onda upisuje i dva poena. Sa druge strane, posle dva neuspela napada Marić postiže pogodak.

19:32

21. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 51:36

Kalinić postiže nove poene - sa linije za slobodna bacanja uvećava prednost Zvezde. Sa druge strane pogađa Anim.

19:17

POLUVREME!

19:15

20. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 49:34

Kenan maši za tri na tri sekunde pred kraj prvog poluvremena.

19:13

19. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 47:34

Popravlja se igra gostiju - serija 7:0 Igokee krunisana trojkom Boriše Simanića. Janis Sferopulos je prinuđen da uzme tajm-aut.

Milosavljević igra dobru odbranu, a Marko Jeremić ubacuje trojku. Zatim nema trojke Kalinića, a Zvezda je na kraju izgubila posed.

Teodosić je sada u tri vezana napada tri puta grešio u prevođenju i dodavanju, što su gosti znali da iskoriste.

19:06

17. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 41:25

Nastavlja Teo sa magijom pod obručima, tim iz Laktaša ne nalazi rešenje. Lazić postiže poene za Zvezdu, a Karter upisuje novu ličnu grešku! Bolomboj pod faulom upisuje nove poene, ali i pogađa jedno slobodno bacanje.

Majk Daum faulira Gavrilovića, a ovaj postiže oba slobodna bacanja, pa onda Milosavljević postiže koš.

18:59

15. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 36:21

Dobrić siguran sa linije penala. Lopta je kod Igokee koja je uspela da je izgubi, pa je usledila odlična asistencija Teodosića za Mitrovića za dvocifrenu prednost domaćih (+11).

Trener Stefanović je prinuđen da uzme i drugi tajm-aut u drugoj deonici.

18:56

13. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 29:21

Giedraitis posle polaganja upisuje prve poene na meču, a Marić uspeva da izbori dva slobodna bacanja zbog prekršaja Mitrovića i oba puta je precizan. Dobrić postiže poene uz faul, kao i dodatno slobodno bacanje. Nenad Stefanović seriju Zvezde pokušava da prekine tajm-autom.

18:49

KRAJ PRVE ČETVRTINE!

18:49

10. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 22:19

Simanić ovoga puta bez trojke, a Kenan pogađa trojku na kraju prve četvrtine u poslednjoj sekundi!

18:48

9. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 19:14

Flouter Mitrovića za Zvezdu, potom na drugoj strani poeni za Igokeu preko Marića. Mitrović je promašio čist zicer, Igokea nije uspela da dođe do izjednačenja u prvom napadu, ali jeste u drugom preko Anima.

18:44

8. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 14:10

Ajzeja Kenan postiže trojku! Usledio je faul Giedraitisa, dok je sa druge strane Igokea ispunila bonus. Milosavljević iz ćoška pokušava za tri, ali promašuje, a Mitrović odmah potom pravi faul u napadu. Za to vreme Simanić preko ruke postiže trojku i dobija veliki aplauz od cele hale.

18:40

6. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 10:7

Karter pravi treću ličnu, pa ga je trener poslao na klupu! Posle faula Simanića, Daum je siguran oba puta sa linije za slobodna bacanja.

18:36

5. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 8:7

Veoma zanimljivih dva minuta, a videli smo i tri uzastopne trojke! Prvu je ubacio Kenan, odmah za njim Bolomboj, a onda i Radošić iz veoma teške pozicije.

18:33

3. MINUT: ZVEZDA - IGOKEA 2:0

Solidan start crveno-belih. Kodi Miler-Mekintajer postiže prve poene sa poludistance, dok sa druge strane gosti ne koriste svoj napad. Usledile su greške na obe strane, pa poena nije ni bilo.

ZVEZDA SLAVILA U POSLEDNJIH PET SUSRETA

Izabranici Janisa Sferopulosa u ovaj susret ulaze nakon druge pobede u Evroligi, gde su u Beogradu slavili protiv Baskonije sa 78:71. Sa druge strane, Igokea ima dva vezana poraza, pošto su poraženi od Vurzburga sa 98:80 u FIBA Ligi šampiona, a izgubili su i od Budućnosti sa 76:71 pre toga u regionalnoj ligi. Što se međusobnih duela tiče, u poslednjih pet mečeva slavili su beogradski crveno-beli.