Crveno-bele dame su na svom terenu u "FMP Areni" u utakmici drugog kola grupe C savladale Proteas Vulas sa 93:53 (19:15, 29:9, 19:16, 26:13).

Obe ekipe posle ovog kola imaju polovičan učinak 1-1. U drugoj utakmici ove grupe u četvrtak igraju u Rumuniji Sepsi i Euskotren iz Španije.

U timu Zvezde najefikasnije su bile Nadežda Nedeljkov sa 21 poenom (5/6 za 3), Emili Poter sa 19 poena (7 skokova) i Ivana Katanić sa 17 poena, koja je za tri poena šutirala 5/5.

Kod gošći jedina dvocifrena je bila Olimpija Sakelariju sa 11 poena.

Posle izjednačene borbe u uvodnim minutama, izabranice trenera Nemanje Planojevića su sa šest vezanih poena finiširale prvu četvrtinu i povele sa 19:15. Već sredinom druge četvrtine domaći tim je počeo da stiče izraženiju prednost, a praktično je utakmicu prelomio u drugoj polovini druge četvrtine. Od rezultata 27:22 domaće košarkašice su stigle do rezultata 48:24 na poluvremenu.

Ta serija 19:2 je odredila tok drugog poluvremena. Zvezda je u trećoj deonici uspela da odbije bilo kakvu pomisao gošći na povratak u meč, da bi u poslednjih deset minuta uspela i da uveća razliku.

Zvezda je imala sjajnih 28 asistencija na meču, a sa 45 skokova je potpuno dominirala pod košem. Crveno-bele su pogodile 16 trojki iz 27 pokušaja, odnosno imale sjajnih 59 odsto preciznosti.

Crvena zvezda će u trećem kolu naredne sedmice dočekati rumunski Sepsi, a grčki tim će ugostiti Euskotren.