Kraj meča, pobeda Zvezde!

Utakmica je konačno završena, nakon više od dva ipo sata od početka.

21:26

40. minut - 73:75

Trojka Nedovića u poslednjoj sekundi napada.Vraća Rajt sa ivice reketa. Teodosić na liniji penala, pogađa oba za vođstvo Zvezde 21 sekund pre kraja meča. Rajt promašuje poslednji napad, Gedraitis fauliran u kontri. Pogađa jedno bacanje.

21:24

39. minut - 71:69

Rajt pogađa za dva  poena nakon prodora. Sferopulos traži tajm-aut.

21:20

38. minut - 69:69

Crveno- beli ne mogu ništa da pogode nakon prekida. Zvezda je u bonusu. Rajt promašuju oba penala. Plavšić fauliran, pogađa jedno bacanje.

21:16

36.minut - 69:68

Omić promašuje oba bacanja. Rajt postiže prve poene u novom stavku meča. Nakon loše akcije Zvezde, Rajt u narednom napadu pogađa iz floutera.

21:11

35. minut - Meč je nastavljen

Konačno posle prekida od 20 minuta meč je nastavljen, deo publike je napustio dvoranu.

21:05

Meč bi trebalo da se nastavi

Oficijelni spiker je zamolio prisutne u dvorani da ne vređaju protivnike i ne ubacuju ništa na teren!

20:58

Bruka i sramota u Podgorici

Publika u Podgorici horski vređala suprugu Nemanje Nedovića.

20:54

Novi prekid u Podgorici - prazni se hala

Publika horski vređa suprugu Nemanja Nedovića. Sudije su zbog toga tražile da se isprazni deo hale. Igrači Zvezde su napustili teren i povukli se u svlačionicu.

20:50

34. minut - 65:68

Omić pogađa nakon ofanzivnog skoka. Gedrattis uzvraća trojkom. Nova trojka nestvarnog Nedovića za vođstvo Zvezde.

20:49

Predsednik Zvezde izbačen iz dvorane

20:42

33. minut - 62:62

Mekintajer sa linije penala za izjednačenje. Njegov 13 poen.

20:40

32. minut - 62:60

Rajt siguran sa linije slobodnih bacanja. Neverovatna trojka Nedovića u visokom luku, razigrao se bek Zvezd,njegov 18 poen.

20:38

31. minut - 60:57

Plavšić pogađa na asistenciju Mekintajera. Solomon pogađa iz odbojke, a onda nova trojka Nedovića.

20:35

30. minut - Kraj treće četvrtine

Printskrin

Sjajno dodavanje Nedovića za Mekintajera, potom trojka Rajta uz zvuk sirene za 58:52, pred poslednju deonicu

20:34

Teška povreda Bolomboja

20:33

29. minut - 54:50

Kamenjaš koristi izlazak Bolomboja, vezuje četiri poena iz reketa. Nedović nova trojka.

20:32

28. minut - 50:47.

Nedović drži Zvezdu u igri u ovim momentima.Poentira posle sjajne minijature. Prethodno je Omć pogodio iz reketa.

20:31

27. minut - 48:45

Nastavljen je meč trojkom Nedovića.

20:29

Željko Drčelić izbačen iz dvorane!

Obezbeđenje je naredilo uizbacivanje predsednika Zvezde iz dvorane. Potom je meč nastavljen

20:19

26. minut - Povredio se Bolomboj!

Budućnost nije uspela da poentira iz dva napada. Kalinić je fauliran u skoku. Promašuje oba bacanja. U narednom napadu Budućnosti Bolomboj se okliznuo i nezgodno pao.Deluje da je povredio desno koleno. Uz pomoć saigrača je napustio teren, veliki problem za crveno- bele. .

20:18

Novi događaj, 20:18

20:10

25. minut - 46:42

Ponovo serija Podgoričana, vezali su sedam poena. Sferopulos reaguje, tajm-aut. Mekintajer sa penala prekida seriju Podgoričana

20:08

24. minut - 41:40

Megi krade loptu, Slavković poentira iz kontre.

20:05

23. minut - 39:40

Trojka Kenana za vođstvo Zvezde posle dužeg vremena. Žakelj traži tajm-aut.

20:03

22. minut - 39:37

Kalinić sa penala postiže prve poene za Zvezdu u nastavku.Zvezda je pojačala odbranu.. Budućnost nema rešenja. Bolomboj iz reketa poentira.

20:01

21. minut - 39:33

Kamenjaš postiže uvodne poene u nastavku.

19:42

20. minut - Kraj prvog poluvremena

Tanasković pogađa oba bacanja. Sjajna asistencija Teodosića za Mekintajera. Teodosić polovičan sa penala za 37:33 na poluvremenu.

19:39

19. minut - 35:30

Kenan nakon prodora pogađa uz faul. Pogađa i dodatno bacanje. Potom sjajno zakucavanje Bolomboja na asistenciju Mekintajera.

19:36

18. minut - 35:25

Megi fauliran na šutu za tri.  Pogađa sva tri bacanja. Tanasković na asistenciju Ferela vrača dvocifrenu prednost Podgoričanima.

19:34

16. minut - 30:25

Mini serija Zvezde nakon tajm-auta. Poeni Bolomboja, pa trojka Teodosića.

19:32

15. minut - 30:20

Budućnost prvi put na meču ima dvocifrenu prednost, Sferopulos ponovo traži tajm-aut.

19:29

14. minut - 27:20

Megi pogađa novu trojku za maksimalnih +9. Bolomboj smanjuje iz reketa.

19:25

13. minut - 24:18

Omić pogađa sa distance  za maksimalnih +6 za domaćina. Sferopulos traži tajm-aut.

19:24

12. minut - 22:18

Flečer Megi pogađa za tri  na oduševljenje prepune hale.

19:21

11. minut - 19:18

Rajt pogađa za domaćina, uzvraća Bolomboj.

19:17

10. minut - Kraj prve četvrtine

Nedović krade loptu i lagano poentira iz kontre. Ilić zakucava  za kraj prve četvrtine 17:16.

19:15

9. minut - 15:14

Mekintajer polovičan sa linije penala. Budućnost odlična u ofanzivnom skoku ,Rajt pogađa trojku iz trećeg napada. Uzvraća Gedraitis sa druge strane.

19:13

8. minut - 12:10

Mekintajer u seriji za prvo vođsdtvo Zvezde. Jovanović uzvraća trojkom.

19:13

7. minut - 9:8

Kamenjaš pogađa nakon ofanzivnog skoka. Mekintajer sa druge strane postiže lake poene.

19:11

6. minut - 7:6

Mwekintajer pogađa nakon prodora i naskoka.

19:07

5. minut - 7:4

Ferel pogađa uz faul. Pogađa i dodatno bacanje.

19:06

4. minut - 4:4

Daum pogađa prvu trojku na meču. Tanasković nakon odlične akcije poentira iz reketa.

19:04

3. minut - 2:1

Kalinić sa penala postiže prvi poen za Zvezdu.

19:02

2. minut - 2:0

Ferel postiže prve poene na meču.

19:00

1. minut

Utakmica je počela. Zvezda u petorci Mekintajer, Kenan, Kalinić, Daum i Bolomboj.

18:19

Žakelj optimista

"Igramo protiv ekipe iz Evrolige i jasno je da moramo da budemo motivisani. Zvezda će biti spremna iako je imala težak raspored, ali svakako želi da bude u vrhu ABA lige i igraće na pobedu. Međutim, to važi i za nas", poručio je Andrej Žakelj, trener Budućnosti.

16:29

Sferopulos svestan težune zadatka

"Igramo protiv tima koji je do sada neporažen u ABA ligi. Ta činjenica pokazuje njihov kvalitet uz dobru košarku koju igraju. Mi zato moramo da budemo potpuno spremni da odgovorimo na njihovu energiju i da odigramo vrlo pametnu utakmicu", rekao je Sferopulos.

16:24

Budućnost ima maksimalan učinak, Zvezda već dva poraza

Podgoričani su sjajno ušli u novu sezonu  sa četiri ubedljive pobede.Sa druge sttrane Zvezda koja sjajno igra u Evroligi, zabeležila je već dva neočekivana poraza u ABA ligi na gostovanjima Dubaiju i Splitu.