Košarkaški klub Budućnost oglasilo se saopštenjem dan posle utakmice sa Crvenom zvezdom u petom kolu ABA lige.

Crveno-beli su posle incidenata, vređanja supruge Nemanje Nedovića, izbacivanja predsednika Zvezde, bacanja tvrdih predmeta na parket... slavila sa 75:73.

Podgorički klub, kome je ovo prvi poraz u regionalnom takmičenju, smatra da su sudije režirale krajnji rezultat.

“U poslednjoj četvrtini isti film, isti režiseri. Koliko god da smo blizu pobede jedna prepreka se ponavlja – sudije. U utakmici petog kola između plavo-belih i Crvene zvezde bilo je nekoliko očiglednih grešaka sudija koje su direktno uticale na krajnji ishod meča. Najupečatljivije je udaranje Alena Omića u lice koje ne samo da nije okarakterisano kao nameran faul, nego nije sviran faul uopšte. Izdvojili smo pet grešaka u poslednjih 6 minuta i 20 sekundi meča:

1. Faul #33 nad Alenom Omićem pre nego što je Omić napravio faul u napadu (Q4 6:20)

2. Faul #33 nad Rasheed Sulaimonom za dva bacanja (Q4 5:04)

3. Nesportski faul #33 nad Alenom Omićem (Q4 3:28)

4. #0 se ne oslobađa lopte nakon odvajanja od parketa sa obe noge (Q4 1:41)

5. #31 faul nad Mekinli Rajtom u poslednjem napadu (Q4 0:08)

6. Za kraj mało smeha. Sudije krenu da dosude faul/nesportski faul pa se u deliću sekunde predomisle