Slušaj vest

Jedan od najboljih košarkaša svih vremena, superstar Los Anđeles Lejkersa, prvi put je pred novinarima govovio o senzacionalnoj razmeni Dalasa i tima iz LA.

U nedelju ujutru kao bomba odjeknula je vest da će Luka Dončić karijeru nastaviti u Lejkersima. Dalas je svog najboljeg igrača poslao u Lejkerse u zamenu za iskusnog centra Entonija Dejvisa.

Lebron Džejms, Broni Džejms i Luka Dončić Foto: Javier Cardona / Zuma Press / Profimedia

Ono što je posebno zanimljivo u čitavoj priči, razmena je dogovorena u potpunoj tajnosti. Glavni akteri, Dončić i Dejvis, saznali su za trejd tek kada je posao završen.

Ni Lebron nije znao šta se sprema. Čovek koji je poslednjih godina često birao saigrače i trenere u Lejkersima tvrdi da o ovom potezu kluba nije znao ništa.

"Moje emocije su bile pomešane. Nakon velike pobede u Garden-u, bio sam sa porodicom na večeri i čuo sam vest. Prvi put kada sam je čuo, pomislio sam da je sigurno laž. Bila je to šala", kaže Lebron i dodaje:

"Ali kada me je Anthony Davis pozvao, kada me je nazvao preko FaceTime-a, razgovarali smo prilično dugo. I kada sam završio razgovor, još uvek mi nije delovalo stvarno. Još uvek mi nije delovalo stvarno sve dok nisam video Luku danas i onda video klip AD-a na treningu Dalasa. Tada mi je bilo jasno da je ovo stvarno".

Kurir sport

Zašto je došlo do "trejdovanja" Luke Dončića? Izvor: Kurir televizija