Bez Krstića i Markovića naš tim poražen 83:76

Lišena pomoći kapitena Nenada Krstića i plejmekera Stefana Markovića, košarkaška repreeuzentacija Srbije je porazom od Crne Gore (83:76) završila prvu fazu nadmetanja na Evropskom prvenstvu u Sloveniji.

Prva četvrtina utakmice koja nije imala rezultatski značaj jer Srbija u drugi krug prenosi 4 boda je počela odličnom igrom našeg tima, koji je predvodio u tom monentu nezaustavljivi Raško Katić. Centar Crvene zvezde postigao je 11 poena a NBA zvezda Nikola Vučević nije mogao da ga zaustavi.

Ipak na početku drugog kvartala Crnogorci prave seriju 8:2 i dolaze do izjednačenja 27:27.

Nakon nekoliko minuta bez mnogo poena, usledila je serija sjajnih koševa sa obe strane, prvo Bogdanović i Bjelica pogađaju dva teška šuta, Dubljević uzvraća trojkom, ali Kalinić košem u poslednjem sekundu napada i Katić polaganjem iz kontre vraćaju Srbiju na +5, ali poluvreme ipak završava sa 37:34.

U nastavku meča Srbija je nekoliko minuta čuvala minimalnu prednost, ali su Crnogorci iskoristili kontrolu skoka i greške našeg tima da preokrenu rezultat (43:43).

Razigrali su se Šehović i Vučević, ali su Katić i Anđušić žadržali nalet rivala.

Srbija je vratila prednost u finišu perioda, a sve je začinio sjajan prodor Vasilija Micića polaganjem na drugi obruč uz dodatno slobodno bacanje za 58:54.

Crnogorci su mnogo bolje odigrali prvi deo poslednjeg kvartala, postigli nekoliko poena iz kontranapada i poveli sa 71:62. Selektor ni tada, iako je ekipa postila svega četiri poenqa za šest minuuta, kao ni u tokom čitave utakmice u igru nije uvodio kapitena Nenada Krstića i Stefana Markovića. Naš tim je do kraja smanjio samo na 80:76

Naredni meč Srbija igra u sredu od 21 sat protiv selekcije Belgije

Tekstualni prenos

Trojka Dubljevića za kraj 83:76

Crna Gora vodi 80:76 do kraja 38 sekundi

Dva minuta ore kraja smanjili smo na 76:71 ali je tada pogodio Dubljević.

Crna Gora bolje počinje posle četiri minuta ima prednost 69:62

Četvrta četvrtina

Prodor Vasilija Micića polaganjem na drugi obruč uz dodatno slobodno bacanje za 58:54.

Posle trojke Bodanovića poveli smo 19:8

Katić je stigao do 11 datih poena za sedam i po minuta igre, izluđujući centra Orlanda Nikolu Vučevića

Katić se razigrao, postigavši sedam poena u seriji koja je Srbiji donela vođstvo od 15:6