MEGASENZACIJA! ČUDESNE SRPSKE KOŠARKAŠICE UNIŠTILE KINU: Neverovatan rezultat! Auuuu, šta uradiše Marinine lavice...

Sameer Al-DOUMY / AFP / Profimedia

Košarkašice Srbije razbile su reprezentaciju Kine u 2. kolu grupne faze Olimpijskih igara.

Tim Marine Maljković je slavio sa neverovatnih - 81:59. Ovom pobedom Srbija je obezbedila plasman u četvrtfinale OI. U duelu sa Španijom igramo za prvo mesto u grupi.

Fenomenalno je odigrala Srbija svih 40 minuta u Lilu. Iako je na papiru Kina bila apsolutni favorit, nijednog momenta nisu uspeli ni da se približe moćnim Srpkinjama.

Grantina odbrana naterala je Kineskinje na nemoguće šuteve, dok su "lavice" često dolazile do lakih poena iz kontranapada.

Bila je to igra iz snova i put kojim ovaj tim može do čuda na Olimpijskim igrama.

Anderson je postigla 15 poena, Janković 13, a Krajišnik je dodala 12 uz čak 11 skokova. Sjajne role imale su Raco i Đorđević sa po osam poena.

Evo kako je izgledao tok meča:

Kraj utakmice. Razbili smo moćnog rivala sa ogromnom razlikom - 81:59!

38. minut - 77:59 - Kina pogađa šut jednom rukom sa deset metara uz zvuk sirene, ali Srbija igra toliko dobro da to samo smanjuje ogromnu razliku.

35. minut - 70:53 - Impresivno! Uživanje je gledati kako igra Srbija na ovoj izuzetno bitnoj utakmici. Pobeda nam donosi četvrtfinale.

32. minut - 66:50 - Za 20 sekundi dolazi do četiri poena. Sve posle odlične odbrane izabranica Marine Maljković.

Četvrta četvrtina

Kraj treće četvrtine 62:50 - Kakav meč za košarkašice Srbije. Samo da ostanu na ovom nivou do kraja duela.

28. minut 60:48 - Agresivna odbrana Srbije tera Kineskinje na teške šuteve... I dalje "lepa" razlika.

26. minut - 58:46 - Ponovo Đorđević i Raca blistaju i donose Srbiji novu najveću prednost na meču.

24. minut - 53:42 - Đorđević i Raca su sjajne! Minut odmora za Kinu posle nešto malo više od tri minuta igre u nastavku.

22. minut - 49:39 - Prvi put imamo dvocifrenu razliku. Odlična Tina Krajišnik pravi velike probleme Kineskinjama.

Treća četvrtina

Kraj prvog poluvremena! Srbija posle prvi 20 minuta vodi protiv Kine rezultatom 45:39.

Odlična timska igra naše reprezentacije u prvom poluvremenu. Čak 10 igračica upisalo se na semafor, a najefikasnija bila je Ivon Anderson sa 9 postignutih poena (3/9 šut iz igre). Po šest su ubacile Jovana Nogić i Tina Krajišnik, a po pet poena Nadija Smailbegović i Maša Janković.

Najviše problema našem timu zadavala je Vang, koja je najefikasnija u redovima Kine sa osam postignutih poena.

Printscreen

20. minut - 45:39 - Ivon Anderson pogađa uz zvuk sirene!

20. minut - 43:39 - Novi poeni za Srbiju, međutim, Kina sa linije za slobodna bacanja prekida seriju našeg tima.

19. minut - 41:37 za Srbiju - Nova trojka za Srbiju! Ivana Raca je bila precizna!

18. minut - 38:36 za Srbiju - Saša Čađo pogađa trojku! Kakva borba u drugoj deonici!

18. minut - 35:34 za Srbiju - Rezultatska klackalica u samom finišu. Serija slobodnih bacanja, obe ekipe su u bonusu.

17. minut - 33:32 - Konačno se probudila i Anderson. Ukrala je loptu, pogodila uz faul i iskoristila dodatno bacanje! Srbija ponovo vodi!

16. minut - 30:30 - Nogić prekida serju Kine. Naša košarkašica pogodila je trojku iz izuzetno teške pozicije!

16. minut - 27:30 - Preokret Kine. Jako loša igra naših devojaka u drugoj deonici.

15. minut - 27:27 - Kina stiže do izjednačenja, Marina Maljković je prinuđena da zatraži tajm-aut.

14. minut - Ivon Anderson koristi dva slobodna bacanja, ali Kineskinje pogađaju četvrtu trojku na meču. Srbija ima +3 (27:24)

13. minut - 25:21 za Srbiju - Sjajan prodor Nadije i prvi poeni za naš tim u drugoj deonici!

12. minut - Mini-seriju pravi Kina na startu druge deonice. Smanjile su naše rivalke zaostatak. Ponovo su naše devojke ušle u nervozu.

Kraj prve četvrtine! Srbija vodi protiv Kine rezultatom 23:17!

10. minut - 23:17 vodi Srbija - Upisala se i Aleksandra Katanić.

10. minut - 19:17 - Pljušte trojke! Kina ponovo smanjuje zaostatak!

9. minut - 19:14 - Nova trojka za Kinu, ali ponovo Srbija ima odgovor. Prvi poeni Nadije Smailbegović na Olimpijskim igrama.

8. minut - 16:11 - Borbena Mina Đorđević postiže poene posle skoka u napadu, Srbija ima +5. Kina traži prvi tajm-aut na meču!

7. minut - 14:11 - Žestoka borba na terenu!

6. minut - 12:9 - Serija Srbije 6:0, Maša Janković je sjajno raspoložena na ovom meču. Pogodila je uz faul i iskoristila dodatno bacanje! Srbija ponovo ima prednost.

5. minut - 9:9 - Li pogađa trojku i donosi prednost Kini, ali Nogić uzvraća istom merom!

4. minut - 4:4 - Dosta promašaja naših devojaka na startu meča, Kina to kažnjava i stiže do izjednačenja.

3. minut - 4:2 za Srbiju - Kina sa linije za slobodna bacanja dolazi do izednačenja, ali na drugoj strani uzvraća Ivon Anderson.

2. minut, 2:0 za Srbiju - Maša Janković postiže prve poene za Srbiju na ovom meču

1. minut - Dva promašena zicera Srbije na startu meča. Posle Ivon Anderson i Jovana Nogić je bila neprecizna. Nervozan početak našeg tima.

Utakmica je počela! Idemo, lavice!

13.30 - Utakmica uskoro počinje! Prva petorka Srbije: Ivon Anderson, Maša Janković, Jovana Nogić, Saša Čađo i Tina Krajišnik.

Naše devojke su na startu Olimpijskih igara uz dosta muke savladale ekipu Portorika rezultatom 58:55, dok je Kina nesrećno izgubila od reprezentacije Španije (89:90).

Srbija nije oduševila na startu OI. Imale su ogromnu prednost na meču protiv Portorika, ali su u poslednjoj četvrtini postigle samo tri poena i umalo ispustile pobedu. Bila je to ozbiljna opomena pred daleko ozbiljnije izazove koji ih očekuju.

Selektorka Marina Maljković bila je razočarana igrom svog tima, ali veruje da su devojke naučile lekciju.

"Ova ekipa nema iskustvo, verujem da možemo da igramo sa Kinom, ali treba jasno da stavim do znanja igračicama šta može, šta ne može", rekla je Maljkovićeva.