KATASTROFALNE TRI ČETVRTINE, PA UMALO EPSKI PREOKRET! Marinine "lavice" prošle put od OČAJA do SJAJA, ali su ipak POLOŽILE ORUŽJE!

FIBA

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Španije u poslednjem kolu A grupe olimpijskog turnira u Lilu rezultatom 70:62.

Ovo je neuspeh koji ne boli izabranice Marine Maljković jer će svakako sa druge pozicije u četvrtfinale. Držale su se naše košarkašice u prvih 10 minuta, iako napad nije funkcionisao, odbrana je bila na nivou.

Prepoznatljiv presing koji je krasio Srbiju u prva dva meča pravio je problem Španjolkama koje su teško dolazile do poena.

Ipak, igra Srbije se u drugoj deonici raspala kao kula od karata.

Promašivale su naše devojke zicere, a njihove iskusne protivnice su to kažnjavale fantastičnim šutem za tri poena.

Anđela Dugalić je u jednom periodu sama držala naš tim poenterski, ali to nije bilo dovoljno protiv raspoloženih rivalki.

Kako je završeno prvo poluvreme, tako je počelo i drugo. Rasucale su se Španjolke,prvenstveno raspoložena Konde, a prednost je rasla do maksimalnih +21 49:28 u 25. minutu meča.

Nisu se predavala naše devojke, prišle su na -6 na 45 sekundi do kraja meča.

FIBA

Ipak, nije bilo goriva za epski preokret, a raduje da je Srbija pokazala zube.

Previše izgubljenih lopti i igra sa mnogo manje energije nego u prva dva kola, a krajnji rezulat nije mogao biti drugačiji.

Neverovatan podatak je da je Srbija ukrala čak 16 lopti svojim protivnicama, ali nisu uspele u napadu da to materijalizuju.

Najefikasnija u pobedničkom sastavu bila je Konde koja je postigla 15 poena, dok ju je najbolje pratila Kasas sa 10 poena.

Kod Srbije najefikasnija Ivon Anderson sa poena 18 dok su je pratile Nogić, Dugalić i Đorđević sa po 7 poena.

Ne treba očajavati, cilj je ispunjen, a naše devojke će se boriti za medalju što je malo ko pre početka šampionata očekivao.

Žreb razigravanja obaviće se u nedelju u Lilu kada će naše devojke saznati protivnika, a četvrtfinalne utakmice na programu su u sredu.

Plasman u četvrtfinale obezbediće dve prvoplasirane ekipe iz grupe, kao i dve najbolje trećeplasirane ekipe sa turnira.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Ivon Anderson pogađa uz faul i realizuje dodatno slobodno bacanje. Samo je +6 za Španiju. 62:68. Pogodak Ortiz u poslednjoj sekundi napada. 62:70

39. minut - Poeni za Španiju, ali odgovara Tina Krajišnik kođem uz faul. 59:68

38. minut - Fantastična odbrana Srbije, Španjolke nisu prenele loptu na drugu polovinu za 8 sekundi. Poeni Maše Janković. 57:66

37. minut - Trojka Ivon Anderson. 53:66. Poeni Tine Krajišnik. 55:66. Tajm-aut Španija.

36. minut - Mnogo bolja energija Srbije, ukradena lopta i poeni Anderson uz faul. Precizna sa linije penala. 48:63. Odmah trojka na drugoj strani. 48:66. Poeni Jovane Nogić. 50:66

35. minut - Dva poena za Paulu Kinso. Tajm-aut Srbija. 41:63. Faulirana je Ivon Anderson koja ide na liniju penala. Precizna je oba puta. 43:63. PoeniMaše Janković iz kontre. 45:63

34. minut - Poeni za Đorđević uz faul. Sigurna je sa linije penala. 41:61

33. minut - Čist zicer 1 na 0 promašila je Ivon Anderson i to je sve što treba da znate o igri našeg tima danas. Španija to kažnjava u kontri na drugoj strani. 38.61

31. minut - Novi poeni za Konde. 38:57. Razbijena je odbrana Srbije. 38:59

Treća četvrtina:

30. minut - Đorđević postiže dvojku, ali opet ne može naš tim da ih sačuva bez faula,a pa Ortiz pogađa još dva bacanja. 38:55

29. minut - Dragana Stanković odlična u reketu. 35:53

27. minut - Trojka Saše Čađo. 31:49. Kasas je faulirana i ide na liniju penala, precizna je oba puta. 31:51. Novi poeni za Španiju sa linije penala. 33:53

25. minut - Konde je pogodila i došla do 12 poena. 28:44. Još jedna trojka za Konde 28:47

22. minut - Slobodna bacanja za Gustafson. Precizna oba puta. 28:42

21. minut - Trojka Kasorle, loš start drugog poluvremena za Srbiju. 28:40

Druga četvrtina:

Kraj prvog poluvremena!

20. minut - Tajm-aut Srbija. Novi poeni za Konde, tr puta Srbija prima koš iz iste akcije Španije, neverovatno! 26:35. Poeni Ivon Anderson. 28:35. Poeni Torens sa linije penala. 28:37

19. minut - Konde poentira, Španija podiže prednost. 26:33

18. minut - Anđela Dugalić je preuzela stvar u svoje ruke i trenutno je najraspoloženija u Srbiji. Španija odgovara preko iskusne Torens. 26:29

16. Poentira Konde, ali odmah odgovara Dugalić koja je u seriji od 5 uzastopnih poena. 22:27

15. minut - Faulirana je Kasas i ide na liniju penala. Precizna je oba puta. 17:25. Odbrana funkcioniše kod naših devojaka, ali je problem loša realizacija u napadu! Faulirana je na drugoj strani Dugalić koj je polovično precizna. 18:25. Odlična odbrana Srbije, ukradena lopta, a onda i novi poeni Dugalić. 20:25

13. minut - Tina Krajišnik posle skoka u napadu smanjuje rezultat. 17:23

12. minut - Fenomenalan šut Sađe Čađo. 15:18. Odgovara Torens trojkom. 15:21. Kasas za najvbeću prebnost svog tima 15:23

11. minut - Paula Pinso sa zicera povećava prednost Đpanije. 13:18

Prva četvrtina:

10. minut - Nova trojka za Španiju. 11:14. Fenomenalan potez Dragane Stanković. 13:14. Brza kontra Španije. 13:16. Jeftino su naše devojke primile koš u završnici prve četvrtine, ali raduje njihovo angažovanje i borba. Biće ovo neizvesno do samog kraja.

9. minut - Dva slobodna bacanja za Katanić. Mnogo su komplikovale naše devojke, imale su dva puta otvoren šut, na kraju se organizatorka igre Srbije odlučila na prodor pri kom je faulirana! Precizna oba puta! 11:11

8. minut - Faulirana je Alba Torens koja ide na liniju penala. Ikona španske košarke precizna oba puta. 9:11

7. minut - Uzvraća Maša Janković fenomenalnim šutem. 9:9

6. minut - Faulirana je Ivon Anderson koja ide na liniju slobodnih bacanja. Precizna je najbolja košarkašica srbije oba puta. 7:7. Gustafson za nove poene Španije. 7:9.

5. minut - Jovana Nogić probija i polaže lepo levom rukom za nove poene Srbije. 5:7

FIBA

4. minut - Marija Konde lako poentira ispod koša. 3:7. Srbija je imala dva kontranapada ali ih nije iskoristila, mora mnogo čvršće u završnici.

3. minut - Loš napad Srbije, ne mogu naše košarkašice da nađu put do koša. Rodrigez trojkom kažnjava to na drugoj strani. 0:5. Prvi poeni za Srbiju, Nogić uzvraća trojku. 3:5

2. minut - Lepa akcija Španije i pogodak ispod koša za Rodrigez. 0:2.

1. minut - Prvi napad za selekciju Španije. Naše košarkašice su se odbranile, ali nisu uspele da realizuju svoj napad na drugoj strani.

Pre meča:

Kina je u uvodnom meču A grupe porazila reprezentaciju Portorika rezultatom 80:58, tako da su zauzele treću poziciju!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije će odigrati poslednji meč grupne faze Olimpijskog turnira u Lilu, a rival će im biti selekcija Španije!

Srbija je fenomenalnim partijama u prva dva kola obezbedila četvrtfinale, ali će eventualnom pobedom protiv Španije obezbediti prvu poziciju i lakšeg rivala među najboljih 8.

Marinine "lavice" su u prvoj rundi savladale Portoriko rezultatom 57:55, da bi u drugoj rundi napravile senzaciju demoliravši Kinu (81:59).

Iako niko nije očekivao ovako dobre rezultate od podmlađene selekcije Srbije, Marinine "lavice" su pokazale da imaju srce šampiona, i da će uraditi sve što je u njihovoj moći da iz "drugog plana" dođu do olimpijskog odličja.