KAKO VAM SE ČINI? Sve je spremno za predstojeći SPEKTAKL u Kataru, završnica Mundijala igraće se sa novim loptama! (FOTO)
Poslednje utakmice na Svetskom fudbalskom prvenstvu u Kataru igraće se novom loptom Al Hilm (san) ukrašenom bordo nijansama koje podsećaju na zastavu Katara, saopštila je Medjunarodna fudbalska federacija (Fifa).
"Al Hilm će biti zvanična meč lopta za polufinale, za treće mesto i za finale" zakazane za 18. decembar na stadionu Lusail, navela je Fifa.
Al Hilm će zameniti dosadašnju loptu Al Rihla, što na arapskom znači putovanje.
Al Rihla i Al Hilm nasledili su lopte "Telstar 18" sa Mundijala 2018. u Rusiji, "Brazuku" iz Brazila 2014. i "Džabulani" sa prvenstva 2010. godine u Južnoj Africi.
Kurir sport
"DAĆU SVE OD SEBE DA SE SAČUVA MIR I STABILNOST" Vučić: "Biću opet ponosan zato što sam bio na strani časti, na strani slobode, na strani istine" (VIDEO)