Magazin uporedio Šumijevu nesreću sa Laudinim sprženim licem iz 1976.

Morbidna nemačka satira!
Nemački tabloid Titanik prešao je sve granice dobrog ukusa, ali i zdravog razuma kad je u poslednjem izdanju objavio fotografiju Nikija Laude nakon teške povrede i opekotina, uz komentar da je ovo poslednja slika Mihaela Šumahera, koji se trenutno nalazi u komi posle nesreće na skijanju!

Tekst na šest strana obiluje izopačenim i skandaloznim poređenjima tragedija austrijskog i nemačkog vozača Formule 1, te je Lauda odlučio da tuži magazin, dok će istu stvar uraditi verovatno i Šumaherova porodica.

Lauda najavio tužbu

- Ovo je apsolutno bolestan i potpuno izopačen način da se tragedija pretvori u zabavu. Pitam se kakva osoba može da objavi ovakvu gomilu smeća. Planiram da preduzmem zakonske mere i najverovatnije ću tužiti Titanik - rekao je Lauda

U ostatku priče, Titanik nudi i igricu za decu u kojoj je glavni lik Šumaher na stazi za skijanje. Figurica hoda po poljima, a ako srkene s puta kod jednog kamena, nastavak vodi direktno u bolnicu. Ovim su urednici magazina želeli da naprave bolesnu zabavnu igru za klince, kojom žele da ih nauče kako pravilno treba skijati.

Svađa s Britancima

Ovaj članak naišao je na osudu u većini svetskih medija, a urednik Titanika Tomas Gšela kaže za britanske tabloide da su licemeri.
- Mediji na Ostrvu pogođeni su samo zato što smo im ukrali ideju. Njih ne zanima ni Mihael, ni Lauda, već je tim licerima krivo što se nisu prvi setili da ubace malo satire u priču o Šumiju - kazao je urednik Titanika.

(P. P.)


Osnovan 1979.
DO SADA 35 ZABRANJENIH IZDANJA

Ovaj magazin osnovan je 1979. godine i od tada je čak 35 izdanja bilo zabranjeno za prodaju. Titanik se proslavio ismevanjem nestale britanske devojčice Medi Meken, za koju se pretpostavlja da je oteta i ubijena na letovanju u Portugalu, a njena fotografija nalazila se na većini slatkiša.
Takođe, Titanik je prvi put skrenuo pažnju javnosti kad je na jednoj od svojih naslovnih strana objavio skenerski snimak s konjskom glavom vojvotkinje od Kornvola pod naslovom „Loše vesti za Kamilu“.