BRAVO MOMCI! ODBOJKAŠI NAPRAVILI OGROMAN KORAK KA PARIZU! Srbija posle NEVEROVATNOG PREOKRETA pobedila Kubu!

liga nacija

Odbojkaši Srbije slavili su nad Kubom sa 3:2 (22:25, 21:25, 25:16, 25:21, 15:12) na turniru poslednje, treće sedmice Lige nacija 2024.

Ekipa Igora Kolakovića je pre ovog meča imala manje od boda prednosti u trci za mesto koje će voditi na Olimpijske igre u Parizu, a sada čak 11.

Srbija će drugi meč odigrati protiv Turske u petak, od 20.30 časova. Treći rival Srbije biće Poljska u subotu od 16.30 časova, a četvrti Slovenija u nedelju, od 20.30 časova.

Seniori Srbije tokom VI Lige nacija 2024. neće igrati protiv Francuske, Italije i Bugarske. Svaka reprezentacija će tokom jedne sedmice odigrati 4 utakmice, odnosno ukupno 12.

Interkontinentalni deo V Lige nacija 2024. trajaće od 21. maja do 23. juna.

Igor Kolaković

SRBIJA - KUBA 22:25, 21:25, 25:16, 25:21

Peti set:

Zlatni set obeležila je rezultatska klackalica! I ona je trajala do poslednjeg poena.

Četvrti set:

Srbija je izjednačuila na 2:2 u setovima. Nakon izjednačenog početka seta, Srbija stiže do 14:12. Potom odbojkaši, dobrim riternom čuvaju prednost, a potom servisom dolaze do 25:21. Odluka će pasti u petom setu.

Treći set:

Treći set doneo je mnogo bolju igru izabranilka Igora Kolakovića koji su zbili redove, bolje servirali i uspeli da se potpuno vrate u meč 25:16.

Drugi set:

U drugom setu viđena je mnogo izjednačenija borba. Srbija je povela sa 9:7, ali su Kubnci preokrenuli na 13:15. Srbija je onda potpuno pala, Kubanci su uvećavali prednost i dobili i drugi set sa 21:25

Prvi set:

Kubanci su dobili prvi set. Srbija je jako loša ušla u meč i Kuba je povela sa 0:4. Usledio je bolji period igra naših odbojkaša koji su uhvatili rezultatski priključak i došli na - 2 poena 8:10, 13:15. Međutim Kubanci dobrim servisom ponovo odlaze na +5 14:19 i rutinski privode set kraju. 22:25

Odbojkaši Srbije sastaju se sa Kubom u Ljubljani, na turniru poslednje, treće sedmice Lige nacija 2024.

Ovaj me; je verovatno presudan u borbi za Olimpijske igre u Parizu.

Naime Srbija je trenutno na devetom mestu FIVB rang-liste sa 251,55 bodova, a Kuba na desetom sa 250,64 boda.

U Ljubljani će još igrati Italija, Argentina i Bugarska.

Seniori Srbije tokom VI Lige nacija 2024. neće igrati protiv Francuske, Italije i Bugarske.

Svaka reprezentacija će tokom jedne sedmice odigrati 4 utakmice, odnosno ukupno 12.

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se u Lođu, u Poljskoj od 27. do 30. juna.

Na finalni turnir će se plasirati Poljska (domaćin) i još 7 najuspešnijih selekcija.