Reprezentativac Srbije u streljaštvu, Lazar Kovačević nije uspeo da se domogne olimpijske medalje!

Kovačević je u disciplini malokalibarska pušta 50m trostav zauzeo poslednje, osmo mesto, u velikom finalu na Olimpijskim igrama u Parizu.

Srbin je prvi ispao u finalu sa 407,4 kruga.

Ipak, treba istaći da je ovo sjajan rezultat za našeg mladog strelca kome MK puška 50 metara nije primarna disciplina.

Finale UŽIVO:

Stojeći stav:

Pogledajte kako je pucao u stojećem stavu:

Printscreen

Kraj za Lazara!

Druga serija: Lazar je završio takmičenje na osmom mestu! Posle druge serije situacija u generalnom plasmanu se nije promenila, pa su sedmoplasirani i osmoplasirani takmičar ispali iz borbe za medalju.

Prva serija: Nažalost, ništa u plasmanu se nije promenilo ni nakon ove serije. Lazar je poslednji sa 357,7 poena.

Počinje priprema za stojeći stav.

Pogledajte kako je Lazar pucao u ležećem stavu:

Printscreen

Ležeći stav:

Treća serija - Posle ležećeg stava Lazar je na poslednjem mestu sa rezultatom 307.9. Norvežanin Heg i dalje na prvom mestu.

Druga serija - Odlična serija za Srbina. Sa osme je došao na sedmu poziciju! Njegov rezultat trenutno je 251,7

Prva serija - Nažalost, ništa se nije promenilo ni nakon ove serije. Lazar je odlično pucao, ali i konkurencija je bila sjajna. Nalazi se i dalje na osmom mestu.

Takmičari se pripremaju za pucanje u ležećem stavu.

Evo kako je Lazar pucao u klečećem stavu:

Printscreen

Klečeći stav:

Treća serija - Kovačević posle treće serije u klečećem stavu zauzima osmu poziciju sa rezultatom 152.3.

Druga serija - Posle 10 hitaca u klečećem stavu Lazar se nalazi na deobi 7. mesta sa rezultatom 101,5. Na prvom mestu je trenutno Norvežanin Heg.

Prva serija - Loš start Srbina! Posle prve serije Lazar Kovačević nalazi se na poslednjem, osmom mestu, sa rezultatom 49,7.

Pravila u finalu:

Finale je podeljeno u tri faze. Prvih 15 metaka se puca iz klečećeg (3x5 hitaca), drugih 15 iz ležećeg stava, a u trećoj fazi, svaki finalista gađa po 10 metaka (2x5) iz stojećeg stava, posle desetog ispadaju sedmoplasirani i osmoplasirani, a posle svakog narednog hica po jedan takmičar napušta takmičenje.

09.25 - U toku je predstavljanje takmičara, finale uskoro startuje!

Naš sjajni strelac nastupa u finalu u disciplini malokalibarska pušta 50m trostav.

Srpski strelac bio je sjajan u kvalifikacijama, završio je sa 592 pogođena kruga i tako osvojio peto mesto i obezbedio plasman uveliko finale. Posle klečećeg i ležećeg stava bio je u samom vrhu, međutim, u poslednjih pet hitaca u stojećem stavu imao je tri "devetke", pa je na kraju pokvario plasman.

Ipak, pokazao je svima da može do olimpijskog odličja!