Odbojkašice Srbije poražene su od Kine rezultatom 3:1 (25:21, 20:25, 22:25, 27:29) u utakmici trećeg kola na olimpijskom turniru.

Srbija je odlično počela meč i dobila prvi set sjajnom igrom i serijom u finišu.

Međutim to je bilo sve od odbojkašica i Kina je dobila tri naredna seta i zasluženo slavila.

Kina je završila kao prva u grupi sa 8 bodova, druga je SAD sa 6, a Srbija tek treća sa četiri bodova.

Francuska je poslednja bez bodova i domaćin je eliminisan.

Srbija se srećom ipak plasirala u četvrtfinale gde će igrati ili sa prvoplasiranom ekipom iz grupe Brazilom ili Poljskom, ili Italijom koja je bila najbolja u grupi C.

Dado đilas

Četvrti set:

Srbija je stigla veliku prednost Kineskinja. Viđena je prava drama i set se igrao na razliku. Ipak na kraju je pripao Kineskinjama koje su tako zasluženo slavile

Treći set:

Srbija je vodila 14:12, ali su Kineskinja potom zaigrale fantastično i povele 22:17. Vratili smo se sjajnim blokom na 22:21, ali su Kineskinje ipak osvojile treći set.

Drugi set:

Prilično izjednačen set, koji su Kineskinje prelomile serijom od četiri vezana poena za 19:15. Srbija nije uspela da se vrati u set i Kineskinje su izjednačile.

Prvi set:

Srbija je nakon velike bitke dobila prvi set sjajnim servisima u finišu seta.

EPA/Olivier Hoslet

Odbojkašice Srbije sastaju se sa Kinom u 3. kolu olimpijskog turnira u Parizu.

Srbija je u prvom kolu savladala Francusku sa 3:0, a potom posle maratona poražena od SAD sa 3:2

Kina je zabeležila obe pobede do sada i biće ovo meč za prvo mesto u grupi.

U drugom meču SAD je savladala Francusku sa 3:0 i trenutno ima 6 bodova.

Kina ima 5, Srbija trenutno 4 boda.

Ovaj susret biće ujedno i repriza finala Olimpijskih igara u Riju 2016. godine, kada su Kineskinje u četiri seta (19:25, 25:17, 25:22, 25:23) savladale Srpkinje i osvojile zlatnu medalju.