Srpski vaterpolisti uspeli su da se plasiraju u polufinale Olimpijskih igara u Parizu i to golom Nikole Jakšića u poslednjoj sekundi meča protiv Grčke (12:11). Jakšić je ovim golom ušao u odabrano društvo vaterpolo legendi naše zemlje koji su postizali legendarne golove o kojima se i dalje priča.

Od Milanovića do Jakšića prošlo je skoro četiri decenije, a mi ćemo se prisetiti nekih tih spektakularnih pogodaka za istoriju.

Igor Milanović protiv Italije 1986. godine

Milanović je protiv Italijana postigao prvi legendarni vaterpolo gol koji je Jugoslaviji doneo titulu svetskog šampiona. Evo kako je to izgledalo:

Vladimir Vujasinović protiv Rusije 2001. godine

Svetsko prvenstvo u Fukuoki 2001. godine donelo nam je i dramu protiv Rusije, ali i spektakularan lob Vujasinovića. Oni stariji ga se svakako sećaju sa osmehom na licu...

Aleksandar Šapić protiv Hrvatske 2003. godine

Evropski šampionat u Kranju i susret koji se i dan danas prepričava. Završio ga je Aleksandar Šapić golom za 9:8!

Danilo Ikodinović protiv Mađarske 2005. godine

Ikodinovićev šmekerski potez protiv Mađara na Svetskom prvenstvu se i dalje pamti. Pogledajte kako je sve to izgledalo:

Vladimir Vujasinović protiv Mađarske 2006. godine

Prvo izdanje Srbije kao samostalne države i odmah zlato na Evropskom prvenstvu u Beogradu. Doneo nam je Vujasinović golom u poslednjoj četvrtini.

Milan Aleksić protiv Španije 2009. godine

Pogodak iz peterca za titulu šampiona sveta!

Vanja Udovičić protiv Crne Gore 2012. godine

Gol u finalu Evropskog prvenstva u Ajndhovenu. Srbija je postala šampion Evrope, a Udovičić ušao u istoriju.

Slobodan Nikić protiv Crne Gore 2014. godine

Polufinale Evropskog prvenstva u Budimpešti i Crna Gora koja tri četvrtine vodi protiv Srbije. Naša reprezentacija stiže dva gola zaostatka, a Nikić pogađa za potpuni preokret.