ŠTETA! ALEKSANDRA PERIŠIĆ PORAŽENA U FINALU: Srbija osvojila prvo srebro na Olimpijskim igrama

Finale

Srpska tekvondistkinja Aleksandra Perišić osvojila je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Mlada 22-godišnja Perišić je u finalu kategorije do 67 kilograma poražena od Mađarice Vivijane Marton sa 2:0 (7:1, 4:2).

Perišić je u polufinalu sa 2:0 savladala Song Jue iz Kine sa 2:0 (11:4, 9:1). Mađarica je u polufinalu bila bolja od Belgijanke Sare Kjari takođe sa 2:0 (4:4, 11:10).

Srbija ima dva zlata koja su osvojili strelci Damir Mikec i Zorana Arunović, odnosno teniser Novak Đoković, a medalju su osigurali i vaterpolisti plasmanom u finale.

1 / 14 Foto: Dado Đilas

2. RUNDA

Perišić je povela sa 2:0 udarcem novog u oklop.

Marton je uzvratila i izjednačila na 2:2. Mađarica je osvojila nova dva poena - 4:2.

Kraj, Aleksandra Perišić je osvojila srebro.

1. RUNDA

Runde traju dva minuta. Ukoliko bude potrebno, takmičarke se bore u tri runde.

Mađarica je povela sa 3:0 pošto je uspela nogom da udari u glavu našu takmičarku.

Mađarica je dobila nova dva poena i vodi sa 5:0.

Opomena za srpsku takmičarku, automatski je 6:0 za Mađaricu u prvoj rundi.

Prvi poen za Aleksandru, ali krajnji rezultat u prvoj rundi je 7:1 za Marton.

Aleksandra Perišić, Vivijana Marton, Tekvondo

Kasni početak meča

Aleksandra i Vivijan ipak moraju malo da sačekaju na start finala. Trenutnu su na borilištu takmičari u muškoj konkurenciji do 80 kilograma, a naredni meč je onaj koji nestrpljivo čekamo.