c

Muška štafeta Kanade osvojila je večeras zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu u trci na 4x100 metara.

Štafeta Kanade, za koju su trčali Aron Braun, Džeromi Blejk, Brendon Rodni i Andre De Gras, do zlata je stigla rezultatom 37,50 sekundi.

Srebro je osvojila štafeta Južne Afrike vremenom 37,57 sekundi, a bronzu štafeta Velike Britanije rezultatom 37,61 sekunda.

Canadian Press / Shutterstock Editorial / Profimedi

Reprezentacija SAD bila je među favoritima za zlatnu medalju u štafeti 4x100 na Olimpijskim igrama u Parizu. Mnogi su ih videli da mogu da se bore za najsjajnije odličje, umesto toga su diskvalifikovani! .

Četvorica atletičara u sastavu Kristijan Kolman, Keni Bednarek, Kajri King i Fred Kerli prošli su kroz cilj kao sedmi, ali su posle toga diskvalifikovani. To je produbilo niz od 20 godina bez medalje za muški tim u štafeti 4x100.

Problemi za Amerikance krenuli su od samog starta kada prvi i drugi takmičar nisu uspeli pravilno da razmene štafetu, Kolmen je prišao, Bednarek je počeo da trči prerano, pa je morao da uspori.