VOZAČ FERARIJA SLAVIO NA LEGENDARNOJ STAZI: Lekler najbrži u Monci

FORMULA 1

Vozač Ferarija Šarl Lekler pobedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu Italije na stazi u Monci.

Sa pol pozicije startovao je Lando Noris iz Meklarena, ali su ga u prvom krugu prestigli klupski kolega Oskar Pjastri i vozač Ferarija Šarl Lekler. Pjastri je izbio na prvo, a Lekler drugo mesto.

Ekipa Ferarija se odlučila za jednu zamenu pneumatika, za razliku od Meklarena koji se odlučio za dva odlaska u boks, što je iskoristio Lekler, i slavio ispred Pjastrija i Norisa, i tako stigao do sedme pobede u karijeri.

Pjastri je završio na drugom mestu sa 2,664 sekunde zaostatka, a Noris na trećem sa 6,153 sekunde zaostatka.

Drugi vozač Ferarija Karlos Sainc bio je četvrti, a peti je bio Luis Hamilton iz Mercedesa.

Šarl Lekler

Aktuelni svetski šampion i vodeći u generalnom plasmanu Maks Verstapen iz Red Bula bio je šesti.

Vozač Mercedesa Džordž Rasel i Serhio Peres iz Red Bula zauzeli su sedmo i osmo mesto.

Vozač Vilijamsa Aleks Albon bio je deveti, a 10. mesto zauzeo je Kevin Magnusen iz Hasa.

Naredna trka u šampionatu vozi se 15. septembra u Azerbejdžanu.