MA BRAVO, MAJSTORE! Dragan Ristić upucao prvo zlato za Srbiju na Paraolimpijskim igrama!

fenomenalno

Srpski reprezentativac u parastreljaštvu Dragan Ristić osvojio je zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama u disciplini R9, miks, 50 metara, vazdušna puška, ležeći stav, klasa SH2.

Ristić je u finalu POI u Šateruu pogodio 250,2 kruga. Drugo mesto osvojio je Vladimer Čintčarauli iz Gruzije (248,2), dok je treći bio Britanac Tim Džeferi (227,8).

Ovo je prva zlatna medalja za Srbiju na POI u Parizu. Srbija je na POI do sada ukupno osvojila pet medalja.

Ranije danas, srpska parastonoteniserka Borislava Perić-Ranković obezbedila je medalju plasmanom u polufinale.

Srpski parastonoteniser Mitar Palikuća osvojio je bronzu u klasi MS5 u singl konkurenciji, dok je paraatletičar Nebojša Đurić stigao do srebrnog odličja u bacanju kugle.