Rukometaši Partizana savladali su u utakmici drugog kola prvenstva Srbije Crvenu zvezdu rezultatom 29:19 (15:9).

Crno-beli posle dva kola imaju maksimalan učinak, pošto su u prvom kolu savladali Vojvodinu. Crveno-beli su posle remija sa Vranjem, doživeli prvi poraz.

Utakmica je odigrana pred dobro popunjenim tribinama u hali "Banjica" u kojoj su dominirali navijači Partizana kao domaćina.

Sem u uvodnim minutama, tim trenera Đorđa Ćirkovića je držao konce utakmice u svojim rukama.

Posle 30 minuta domaćin je vodio sa 15:9, a u nastavku je još čvršće zaigrao u odbrani i napravio razliku. Zvezda je za prvih skoro 20 minuta u nastavku postigla samo četiri gola.

Igrač utakmice je prvotimac Partizana Mićić.

Ovo je Partizanu deseta pobeda u večitim derbijima u poslednjih 13 mečeva od sezone 2017/2018. Crveno-beli su u tom periodu zabeležili dve pobede, a jedna utakmica je završena remijem. Sve utakmice su završavane uglavnom u neizvesnoj završnici, izuzetak su bile utakmice sa razlikom većom od 3-4 gola razlike.