MOĆNA SRBIJA UTIŠALA PARIZ: Odbojkašice ubedljivom pobedom protiv Francuske, krenule u pohod na ZLATNU olimpijsku medalju!

Dado đilas

Odbojkašice Srbije savladale su Francusku rezultatom 3:0 po setovima 25:17,25:17, 25:22 u utakmici 1. kola grupe A na Olimpijskim igrama u Parizu.

Pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog momenta.

Srbija je ušala u meč kao apsolutni favorit, domaćin sem velike želje i podrške publike nije mogao da se suprotstavi.

U prva dva seta Francuskinje su se držale negde do sredine istih, a onda je kvalitet naših odbojkašica došao do izražaja.

Prednost je konstatno rasla i Srbija je oba seta dobila istovetnim rezultatom 25:17.

U trećem setu Srbija je brzo stekla prednost, povela 8:3, ali se domaće igračice nisu predavale i prišle su na samo poen zaostatka 11:12

Ipak kad je bilo najpotrebnije Srbija je dodavala gas i rutinski dobila i treći set sa 25:22

U drugom kolu Srbija se sastaje sa Amerikankama koje su u prvom kolu poražene od Kine sa 3:2.

Treći set:

25: 21 - KRAJ! Rutinska i ubedljiva pobeda naših odbojkašica.

24:22 - Srbija je propustila tri meč lopte.

22:18 - Razigrala se Bojana Drča, as servis.

20: 17: Sjajno kuvanje Bojane Drče

18:17 - Opet dobrim servisima Francuska se vraća u meč, Gvideti traži tajm-aut.

18:14 - Ponovo je proradio blok, Srbija sigurno korača ka prvoj pobedi.

13:11 - Tijana Bošković prekida seriju od četiri vezanih poena domaćih igračica.

12:8 - Domaća publika ovacijama pozdravlja svaki poen svojih ljubimica.

8:3 - Raste predmost odbojkašica sve su bliže prvoj pobedi u Parizu.

3:0 - Odličan start Srbije u trećem setu.

Dado đilas

Drugi set:

25:17 Srbija bez problema osvaja i drugi set.

24:16 - Sjajno se snašla Maja Ognjenović na mreži, Srbija ima osam set lopti.

14:21 - Ne predaju se ni Francuskinje, novi poen raspoložene Rotar.

19:11 - Raste prednost naših dama, sve su bliže osvajanju drugog seta.

16:10 - Sjajno servira Srbiaj, as Aleksandre Uzelac.

12:9 - Odmah Srbija dodaje gas i vezuje pet poena.Proradio je servis i blok.. Selektor Francuske traži tajm-aut.

7:9- Francuskinje na servis Rotar dolaze do dva poena prednosti.

5:5 - Ponovo su Francuskinje ušle dobro u set. Probudila se publika u Parizu.

Dado đilas

Prvi set:

25:17 - Srbija dobija prvi set, utihnula je dvorana u Parizu.

20:16 - Srpske dame pojačavaju ritam, dominira Bjanka Buša.

15:13 - Uspeva Srbija da stekne dva poena prednosti..

11:11 - Srbija ne uspeva za sada da se ponovo odlepi.

7:7 - Vraćaju se Francuskinje nošene velikom podrškom publike.

6:3 - Srbija u seriji,zahvaljujući sjajnim servisima Tijane Bošković.

2:2 - Izjednačen početak meča.

- Utakmica je počela

Dado đilas

Odbojkašice Srbije sastaju se Francuskom u utakmici 1. kola grupe A na Olimpijskim igrama u Parizu.

Srbija je veliki favorit protiv domaćina Igara, a naše dame napadaju zlatnu olimpijsku medalju nakon srebra u Riju 2016 i bronze u Tokiju 2021 godine.

U prvom meču ove grupe Kina je savladala SAD sa 3:2

Zanimljivo je da su dve ekipe srele pre dve nedelje u pripremnom meču, gde su naše odbojkašice slavile sa ubedljivih 3:0 u setovima.