LAZAR U FINALU OLIMPIJSKIH IGARA! Srbinu nije zadrhtala ruka, ODLIČAN u kvalifikacijama! Srbija hita ka novoj medalji!

OKS

Srpski strelci blistaju u Parizu...

Reprezentativac Srbije u streljaštvu, Lazar Kovačević, izborio je plasman u finale Olimpijskih igara u Parizu u disciplini 50 metara trostav vazdušna puška!

Srpski strelac bio je sjajan, kvalifikacije je završio sa 592 pogođena kruga i tako osvojio peto mesto i tako obezbedio plasman uveliko finale

Najbolji u kvalifikacijama bio je Kinez Đukun Liu sa pogođena 594 kruga.

Sjajno je krenuo Kovačević, nizao je desetke i posle klečećeg stava bio je u samom vrhu.

Printscreen

Usledio je ležeći stav i blagi pad Kovačevića. Vezao je dve "devetke" i pao na devetu poziciju, ali samo na kratko. Usledila je nova serija desetki, pa je Lazar posle ležećeg stava bio na trećoj poziciji. Imao je čak 14 vezanih "desetki".

Printscreen

Na savršen način počeo je i stojeći stav - nizao je "desetke" i u jednom momentu izbio i na prvu poziciju. Međutim, u poslednjih pet hitaca imao je tri "devetke", pa je na kraju pokvario plasman.