DELFINI DOBILI PROTIVNIKA U BORBI ZA MEDALJU: Poznato PROTIV KOGA će vaterpolisti igrati POLUFINALE Olimpijskih igara u Parizu!

Dado đilas

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu, pošto su u četvrtfinalu pobedili Grčku sa 12:11 (3:3, 3:2, 2:4, 4:2).

U poslednjoj sekundi meča Nikola Jakšić je udarcem sa velike udaljenosti doneo pobedu Srbiji i plasman u polufinale.

Dado đilas

Srbija će u polufinalu igrati protiv SAD koja je bila bolja od Australije posle peteraca 11:10, a polufinalni duel zakazan je za petak.

Termin meča će biti objavljen naknadno.

Australija je dobro ušla u meč i posle prve četvrtine došla do dva gola prednost, koja su uspeli da zadrže i na poluvremenu (5:3).

Ipak, SAD je mnogo bolje ušao u drugo poluvreme i u trećoj četvrtini anulirao prednost Australije, a potom i poveli u poslednjoj deonici golom. Hanesa Daube, ali Luk Pavilar je uspeo da režira preokret. Ipak, u poslednjem minutu je Aleks Bouven pogodio za novo izjednačenje – 7:7.

Odlučivali su peterci, a Ameri su uspeli da dođu do pobede. Dve odbrane je imao golman SAD, dok su četiri od pet igrača bili precizni.

Kod SAD, po dva pogotka su postigli Aleks Bouven i Hanes Daube, dok su po jedan Džoni Huper, Luka Kupido i Rajder Dod.

Kod Australije se istakao Luk Pavilar sa četiri gola, dva je postigao Miloš Maksimović, a jedan Jakob Mercep.