SRPKINJE ĆE SE BORITI ZA ZLATO! Veličanstven uspeh naših sportiskinja: Nada i Borislava izborile plasman u finale POI u Parizu!

Adam Davy / PA Images / Profimedia

Naše trofejne stonoteniserke posle velike drame stigle do pobede!

Bravo, Srbija napada zlato!

Srpske stonoteniserke Borislava Perić-Ranković i Nada Matić plasirale su se u veliko finale Paraolimpijskih igara u Parizu.

Naš sjajni dubl je u polufinalu bio bolji od takmičarki iz Južne Koreje Kang Oejeong i Li Mi Giu, slavile su rezultatom 3:1 u setovima (11:8, 4:11, 11:3, 11:9).

Naše takmičarke sjajno su otvorile meč, dobile su prvi set sa 11:8 i povele sa 1:0. Usledio je žestoko odgovor rivalki u nastavu, Južna Koreja je dobila ubedljivo drugi set sa 11:4 i stigla do izjednačenja. Međutim, to nije poremetilo naš tim. Borislava i Nada su uzvratile istom merom, počistile su rivalke u trećem setu (11:3) i došle na korak od finala. U četvrtom setu viđena je prava drama. U uzbudljivoj završnici, pri rezultatu 9:9 naš tim je osvojio poen za meč loptu i onda iskoristio priliku koja se ukazala.

U borbi za zlato odmeriće snagu protiv rivaliki iz Kine, finale je na programu danas od 19.15.