OLGA DANILOVIĆ NAPRAVILA SENZACIJU: Srpska teniserka posle velikog preokreta ŠOKIRALA favorizovanu Amerikanku!

rolan garosa

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u treće kolo Rolan Garosa

Olga Danilović priredila je veliko iznenađenje pošto je eliminisala Amerikanku Danijel Kolins sa 2:1 po setovima 6:7, 7:5, 6:4.

Jedan od najdramatičnijih mečeva u ženskoj konkurenciji na ovogodišnjem Rolan Garosu pripao je Olgi koja je kao kvalifikantkinja uspela da izbaci jednu od igračica kojoj se predviđala završnica turnira!

Olga Danilović

Videli smo prekid zbog kiše, videli smo i Olginu raspravu sa glavnim sudijom duela koja je trajala čitav minut. Razlog je bila odluka sudije da pozove aut nakon udarca Kolinsove, Olga je bila na loptici, ali je sudija korigovao svoje viđenje i dodelio poen američkoj teniserki. To nije destabilizovalo srpsku teniserku iako je ostala bez prvog seta posle taj-brejka u kom je Amerikanka napravila tri mini brejka i slavila sa 7:3.

Nakon tri brejka na obe strane u drugom setu, Danilović je u 12. gemu iskoristila treću brejk i set loptu i izjednačila na 1:1 u setovima.

Danilović je u prvom gemu trećeg seta oduzela servis Kolins, ali je Amerikanka uzvratila u trećem gemu. Do 10. gema nije bilo brejkova kada je Danilović iskoristila prvu meč loptu i stigla do pobede.

U trećem kolu, Danilović će igrati protiv Hrvatice Done Vekić.