ALKARAZ U DRUGOM KOLU VIMBLDONA: Španac trijumfalno započeo odbranu krune u Londonu!

VIMBLDON

Branilac titule na Vimbldonu Karlos Alkaraz trijumfalno je započeo odbranu krune u Londnu.

Španac je sa maksimalnih 3:0, po setovima 7:6 (3), 7:5, 6:2, savladao Estonca Marka Lajala 269. igrača na planeti, za dva sata i 23 minuta igre.

U prvom je preloman bio taj-brejk u kojem treći igrač na svetu Alkaraz nije dozvolio iznenađenje i slavio sa 7:3.

Ključan u narednom setu bio je 12. gem u kojem jе Španac oduzeo servis Lajalu i poveo sa nedostižnih 2:0.

Nakon toga Estonac više nije imao snagе, pa je Alakaraz dominantno osvojio treći set i završio posao za plasman u 2. kolo Vimbldona.

U drugom kolu je i ruski teniser Danil Medvedev, pobedom protiv Amerikanca Aleksandra Kovačevića 6:3, 6:4, 6:2.

Njegov protivnik biće Francuz Aleksandar Miler, koji je pobedio Španca Uga Gastona 6:4, 7:6, 7:6.

Švajcarac Sten Vavrinka pobedio je u prvom kolu domaćeg igrača Čarlsa Bruma 6:3, 7:5, 6:4.

On će u drugom kolu igrati protiv Francuza Gaela Monfisa, koji je pobedio sunarodnika Adrijana Manarina 6:4, 3:6, 7:5, 6:4.