KRAJ ZA SRBINA U LONDONU Đere eliminisan sa Vimbldona u prvom kolu! Puj se posle 5 setova i 2 dana tenisa plasirao u narednu rundu

GREND SLEM U LONDONU

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo Vimbldona, pošto je posle pet setova poražen od Francuza Luke Puja 6:3, 6(4):7, 6:3, 3:6, 1:6.

Đere, 51. igrač sveta, poražen je od 212. tenisera na ATP listi posle dva sata i 53 minuta igre.

Đere je u prvom setu bio siguran na svom servisu i brejkovima u petom i devetom gemu stigao do prednosti.

U drugom setu Đere je u drugom gemu oduzeo servis protivniku, ali je Francuz odgovorio u devetom gemu, i odveo set u taj-brejk u kom je slavio sa 7:4.

Đere je u trećem setu, brejkovima u trećem, sedmom i devetom gemu ponovo stigao do prednosti.

Sve do petog gema četvrtog seta oba igrača su bila sigurna na svom servisu, kada je Francuz oduzeo servis Đereu, a potom u devetom gemu novim brejkom stigao do izjednačenja.

U odlučujućem, petom setu Đere je potpuno stao i dozvolio Puju da uz samo jedan izgublejn gem u tom delu stigne do pobede.

U drugom kolu, Puj će igrati protiv boljeg iz duela Ože-Alijasim - Kokinakis.