Najbolji teniser svih vremena, Srbin Novak Đoković, ima priluku da ispiše nove stranice istorije svetskog tenisa.

Jedan trijumf deli Novaka od čudesnog podviga - "karijernog super slema"!

Osvojio je Nole sve što se moglo osvojiti! Podizao je više puta trofeje na sva četiri Grend slema, trijumfovao u Dejvis kupu, osvajao Završni masters... i nedostaje mu "samo" Olimpijsko zlato da zaokruži priču i ostvari "karijerni super slem".

Šta je "super slem"?

Samo jedan čovek u istoriji tenisa uspeo je da ostvari "karijerni super slem", reč je o Amerikancu Adere Agasiju.

Osvojio je sva četiri Grend slem turnira (Australijan open, Rolan Garos, Vimbldon i US open), Završni Masters, Dejvis kup i zlatnu olimpijsku medalju u singlu.

Agasi je na Olimpijskim igrama u Atlanti 1996. godine osvojio zlato, a uspeo je da završi "super slem karijere" kada je trijumfovao na Rolan Garosu 1999. godine.

Ni Rodžer Federer, ni Rafael Nadal nisu uspeli u tome. Švajcarcu je nedostajalo zlato u singlu na Olimpijskim igrama, a Nadal nikada u karijeri nije trijumfovao na Završnom mastersu.

Novak će danas imati priliku da uradi ono što njegovi ljuti rivali nisu uspeli. Ako savlada Karlosa Alkaraza u velikom finalu Olimpijskih igara u Parizu postaće jedini igraču uz Agasija koji je uspeo da napravi čudo!

Nedostaje mu to zlato, nadamo se da će danas konačno zasijati oko njegovog vrata!