SRPSKI TENISER ODIGRAO SPEKTAKULARAN MEČ NA JU-ES OPENU: Laslo Đere gubio dva puta, pa pobedio! Čeka Novaka Đokovića u 2. kolu

Težak trijumf

Srpski teniser Laslo Đere izborio je plasman u drugo kolo Ju-Es opena pošto je posle pet setova i skoro četiri sata igre savladao Nemca Jana-Lenarda Štrufa sa 3:2 (6:7(7:9), 6:1, 6:7(7:9), 6:4, 6:2).

Đere će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz meča Novaka Đokovića i Moldavca Radua Albota.

Prvi set nije doneo brejk prilike, pa se igrao taj-brejk. Đere je propustio dve set lopte, od kojih jednu na svom servisu, pa je grubo kažnjen.

Drugi set je u potpunosti pripao Đereu, koji se tako vratio u meč.

Iako je Nemac stigao prvi do brejka u trećem setu, Đere je bio taj koji je bio bliži osvajanju. Pri rezultatu 6:5 imao je dve set lopte. A onda je neshvatljivo pao u taj-brejku. Imao je čak pet vezanih set lopti pri rezultatu 6:2, ali nije uspeo.

Četvrti set je doneo čak sedam brejkova. Srećom, onaj jedan više je pripao srpskom teniseru.

Đere je od starta petog seta uzeo konce igre u svoje ruke. Vladao je situacijom i na kraju ubedljivo stigao do konačne pobede.