ODIGRAN JE NAJLUĐI MEČ U ISTORIJI US OPENA! Britanac i Rus napravili spektakl za pamćenje, peti set će se prepričavati

NJUJORK

Posle 32 godine oboren je rekord za najduži meč na US openu.

Danijel Evans je pobedio Karena Hačanova u spektakularnom meču koji je trajao pet sati i 35 minuta i završen je nakon pet setova rezultatom 6:7(6:8), 7:6(7:2), 7:6,(7:4), 4:6, 6:4.

Britanac i Rus su oborili rekord Stefana Edberga i Majkla Čenga koji su 1992. godine igrali pet sati i 26 minuta takođe u pet neizvesnih setova.

Bio je ovo peti okršaj Evansa i Hačanova, a s obzirom na to da je Britanac trenutno 184. na svetu, a Rus 22. zanimljivo je da je lošije rangirani od njih dvojice pobedio na svih pet međusobnih susreta.

Imao je priliku Hačanov da dođe do prvog trijumfa nad Evansom i plasmana u drugo kolo. U petom setu je imao prednost 4:0 i četiri neiskorišćene brejk lopte u petom gemu, ali nije uspeo da privede meč kraju.

Evans će u sledećem kolu igrati protiv Argentinca Marijana Navonea.