MEĐEDOVIĆ U ČETVRTFINALU ATP ČELENDŽERA U ISTANBULU: Novopazarac bez mnogo borbe do naredne runde - Imer mu predao meč u 2. setu

ISTANBUL

Teniser Srbije Hamad Međedović plasirao se u četvrtfinale ATP čelendžera u Istanbulu, nakon što mu je Šveđanin Elijas Imer predao meč u drugom setu.

Novopazarac, koji je 137. na ATP listi, u drugom kolu dobio je prvi set protiv 223. igrača sveta Elijasa Imera sa 6:4, da bi Šveđanin pri rezultatu 1:1 u drugom setu predao meč.

Međedović i Imer zadržali su se na terenu tačno sat vremena.

Imer se od finiša prvog seta otežano kretao, a po završetku seta ukazana mu je medicinska pomoć.

Petog nosioca Međedovića u duelu za polufinale očekuje 303. sa ATP liste Matej Dodig iz Hrvatske.

Dodig je u drugom kolu za dva časa i 35 minuta u tri seta 6:3, 3:6, 7:6, pobedio sunarodnika Duja Ajdukovića, koji je svetski broj 134.

Turnir u Istanbulu na tvrdoj podlozi iz kategorije čelendžera 75 ima nagradni fond od 82.000 dolara.