Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale US Opena.

On je u polufinalu bio bolji od Britanca Džeka Drejpera sa 3:0 (7:5, 7:6 (7:3), 6:2)

Viđena je velika borba od starta meča, prvi brejk napravio je Britanac u sedmom gemu, ali je Siner brže-bolje uzvratio istom merom u osmom. Italijan je prvi set rešio u 11 gemu pošto je po drugi put uspeo da oduzme servis protivniku, a potom bez greške servira za osvajanje prvog seta.

Drugi set doneo je veliku dramu i kao na traci propuštene brejk prilike sa obe strane. Sredinom seta (pri rezultatu 5:4 za Britanca) italijanski teniser je zatražio i medicinski tajm-aut zbog povrede šake, a posle ukazane pomoći nastavio je sa igrom.

Otišao je drugi set u taj-brejk, a u njemu je više koncentracije imao Siner.

Treći set protekao je u dominaciji prvog tenisera sveta. Siner je stigao do brejka u šestom gemu čime je potpuno slomio otpor Britanac koji nije pronalazio način da se vrati u igru.

Janik Siner u finalu igraće protiv boljeg iz Tejlora Frica koji je u pet setova izbacio sunarodnika Frensisa Tijafoa sa 3:2 (4:6, 7:5, 4:6, 6:4, 6:1).