Španac je do pobede na turniru iz kategorije 500 došao nakon velikog preokreta i fantastičnog meča koji je završen nakon više od tri sata i 20 minuta igra u tri seta, rezultatom 6:7(6:8), 6:4, 7:6(7:3).

Iako gledaoci nisu gledali dvojicu najboljih po plasmanu na ATP listi (Aleksander Zverev je na drugom mestu), bio je ovo duel dvojice trenutno najboljih tenisera sveta.

Nestvaran meč i preokret Alkaraza protiv najboljeg na planeti
GREG BAKER / AFP / Profimedia

Meč je opravdao sva očekivanja, a Alkaraz i Siner su verovatno otišli i korak dalje od onoga što se očekivalo.

Španac je u prvom setu imao brejk prednosti i vođstvo od četvrtog do devetog gema kada je Italijan uzvratio udarac, nakon čega je bio bolji u taj-brejku.

U drugom delu igre je bilo napeto do same završnice, a Alkaraz je uspeo da oduzme servis rivalu u devetom gemu, povede sa 5:4 i u narednom gemu obezbedi igranje trećeg seta.

AP Achmad Ibrahim

U tom delu je Alkaraz ranije napravio brejk, već u trećem gemu, ali je Siner odgovorio u osmom gemu. Opet je set otišao u taj-brejk, Siner je bolje krenuo, imao mini-brejk prednosti, ali to nije bilo dovoljno da obezbedi pobedu. Španac se probudio na 0:3 i osvojio sedam uzastopnih poena.