MALA KUĆA U HRVATSKOJ, STARA 400 GOD: Ovde živi Vedrana Rudan, nekada je bila ruševina od koje se grozila, majstori je dobro pamte
Hrvatska spisateljica, Vedrana Rudan, saopštila je da boluje od opake bolesti, a ona je jednom prilikom pokazala kako izgleda njen dom u Hrvatskoj.
Naime, Vedrana Rudan živi u Rijeci, a ugostila je jednom prilikom ekipu RTS-a, te otkrila mnoštvo privatnih detalja.
- Suprug je pronašao ovu malu, staru kuću. Mislim da ovo zdanje ima 400 godina, to je spomenik nulte kategorije - istakla je Vedrana.
- Kad sam ja videla tu ruševinu, ja sam se zgrozila. Svidelo mi se, ali sam rekla suprugu, nemoj da kad zapneš sa majstorima da me pitaš nešto. I dan danas je tako ostalo, stalno po kući nešto radimo - kazala je ona u emisiji "TV lica kao sav normalan svet".
- Jednom prilikom me je izvređao majstor kada sam došla po svog supruga u kafić: "Ostavi ga na miru, ovo je najgora žena na svetu". Ja mu odbrusim: "Kako vas nije sramota tako da pričate, prvi put se vidimo u životu, a vi lupetate!". Tek on meni poručuje: "Ja sam vam ženo kuću izgradio". Nakon toga sam mu rekla da je kvalifikovan za to što priča, ali sam mu se svakako krvi napila - navela je Vedrana.
- Odrasla sam uz more, tako da me pogled na more odavde ne uzbuđuje. Ali kad god sam negde gde nema mora, uvek mislim da preko zgrada i drveća u daljini mora biti mora. To je u meni, ali ne toliko da bih sada šetala pokraj mora i bacala kamenčiće - zaključila je ona.
Vedrana je, podsetimo, rođena u Opatiji. U prethodnih 20 godina objavila je više od deset knjiga.
Sin Vedrane Rudan je jedan od čuvenijih hrvatskih psihologa
Inače, sin Vedrane Rudan je Slaven Hrvatin koji je jedan od čuvenijih hrvatskih psihologa, a svojevremeno je objavio i knjigu svojih kolumni pod nazivom "Zlihologija". Zalaže se za zaštitu ljudskih prava, i levičar je. Istovremeno je i neka vrsta menadžera svoje majke, kao i administrator njenog vrlo posećenog sajta.
KurirStars/Blic
Bonus video:
VUČIĆ O NASILJU OPOZICIJE: Nikakav pijetet prema žrtvama tragedije u Novom Sadu! Sudbine tih ljudi ih nisu zanimale