U sobe u kojima se nalaze četiri do pet kreveta možemo da stavimo jedan ili dva pomoćna koja se rasklapaju. Zbog nedostatka prostora neke majke moraju da budu na stolicama, navodi Dragoš Stojanović

BEOGRAD - Od slika koje pokazuju katastrofalno stanje u kojem se leče mališani u KBC Zemun, koje je na svom Fejsbuk profilu postavila Verica Večerinac, juče su ostale samo naznake.

Čim se uđe na dečje odeljenje, vidi se da je sve staro i da dugo nije ulagano. Podovi su stari, isto važi i za krevete, kao i drvenariju. Jedan lavabo se koristi kao kada i WC za decu. Međutim, za razliku od prethodnih dana juče je, pred dolazak novinara, sve bilo čisto i uglancano.

Direktor Zemunske bolnice dr Dragoš Stojanović tvrdi da lekari na ovom odeljenju rade požrtvovano. Na pitanje o katastrofalnim uslovima, kaže:

"Notirali smo o čemu se radi. Tog dana, kada su slike nastale, bolnica je bila krcata. U svim sobama je ležao maksimalni broj pacijenata, tačnije u svakoj sobi ima četiri do pet kreveta. Potpuno je razumljivo da majke hoće da budu uz svoju decu. Istovremeno, mi moramo da pazimo na čistoću, higijenu, sterilnost i druge uslove. Kao i svim zdravstvenim ustanovama koje se bave pedijatrijom, pored tih kreveta možemo da stavimo jedan ili dva pomoćna kreveta koja se rasklapaju. Upravo zbog nemogućnosti proširenja prostora neke majke moraju da budu i na stolicama. Na podu niko ne spava", izričit je bio dr Stojanović.

kbc-zemun-pedijatrija.jpg
Facebook 

Podsetimo, Verica Večerinac je na svom Fejsbuku objavila fotografije koje pokazuju u kako se lošim uslovima leče deca na odeljenju pedijatrije KBC Zemun, nazivajući ovo bolničko odeljenje leglom zaraze.

Što se tiče pocepane fotelje za dojenje, za koju je postojao red prema Vesninom opisu, kao i drvenih stolica za majke, direktor Stojanović objašnjava da su to rashodovane stvari koje stoje na terasi. Ipak, na slikama na Fejsbuku se jasno vidi da su obe stvari deo, redovnog inventara.

"Suština je da deca budu primljena", navodi dr Stojanović.

On kaže da je urađen kontrolni pregled pedijatrije, ali i sproveden i unutrašnji stručni nadzor. Zaključak je bio da nije bilo propusta.