Trenutno diskutujemo o udelu u profitu. To još nije gotovo, ali postoje međunarodni standardi u ovoj oblasti o tome koji je udeo onoga ko je uložio novac, a koliko pripada onome ko je uložio zemljište, kaže El Abari

Kad sam prvi put video železničke šine pored reke, zamalo nisam zaplakao.
Nisam mogao da verujem da ovako lep prostor, koji retko gde u svetu postoji, može da bude zapušten. Predivan prostor pored reke koji je neiskorišćen za nas je bio veliki izazov da se upustimo u realizaciju projekta „Beograd na vodi“.
Ovo u intervjuu za Kurir kaže suvlasnik kompanije „Igl hils“ i investitor iz UAE Muhamed el Abari.

Verovatno nije samo to bio izazov jer ulažete veliki novac.
- Naravno da mi idemo i za našim interesima, ali mi smo mogli da ulažemo i u druge zemlje. Ono što je ipak presudilo da naš novac dođe u Srbiju jeste odnos koji postoji između Ujedinjenih Arapskih Emirata i Srbije. Beograd je divan grad i grad u kome se dugo nisu pravili ovakvi kapitalni objekti, a svi znamo da svaki grad na svetu mora da raste.

Vi dajete novac, a Srbija zemljište od 90 hektara. Po kom principu će se deliti profit?
- Trenutno diskutujemo o udelu u profitu. To još nije gotovo, ali postoje međunarodni standardi u ovoj oblasti o tome koji je udeo onoga ko je uložio novac, a koliko pripada onome ko je uložio zemljište.

Srpski arhitekti smatraju da projekat nije prilagođen starom delu grada, a neki čak tvrde da je ovo kopija nekih vaših objekata u Emiratima. Ima li u tome istine?
- Nema, čak i da je kopija nečega u Emiratima, mi nismo izgradili ništa na reci, nego na moru. Lokalni arhitekti će biti uključeni u naš posao zato što oni poznaju ovu zajednicu bolje od bilo koga drugog i oni će dati svoj pečat i doprinos.

Da li vaša firma ima veze s firmom „Arbtek“, čije su akcije pale?
- Postoji prilična zabuna. Mi nemamo nikakve veze s kompanijom „Arbtek“. Nismo njihov deo, to je javno preduzeće, ja i ne poznajem njihovu upravu. To je konfuzija koja je napravljena u srpskoj javnosti.