DA SE NE ZABORAVI: Uskoro izgradnja spomen-obeležja stradalim radnicima RTS-a
BEOGRAD - "U saradnji sa gradskim institucijama koje su nadležne za ovaj projekat, naći ćemo način da se prevaziđu svi administrativni problemi i obezbedi sve što je neophodno da se u najskorijem periodu dobije dozvola i krene s radovima", rekao je Folić, a saopštio Beoinfo.
Dodao je da se na današnjem sastanku s predstavnicima RTS-a razgovaralo o izgradnji spomen-obeležja gde će prema projektu, biti konzerviran deo ruševina zgrade javnog servisa. Konkurs za predloge idejnog rešenja za spomen obeležje završen je 2013. godine a od 40 radova izabran je predlog Snežane Vesnić, Vladimira Milenkovića i Tatjane Stratimirović.
U bombadovanju RTS-a 23. aprila 1999. godine nastradalo je 16 radnika. Kao znak sećanja na njih, podignut je spomenik na kojem je ispisano "Zašto?" i na kojem su navedena imena poginulih. U bombardovanju su poginuli Jelica Munitlak (27 godina), Ksenija Banković (27), Darko Stoimenovski (25), Nebojša Stojanović (26), Dragorad Dragojević (27), Dragan Tasić (29), Aleksandar Deletić (30), Slaviša Stevanović (32), Siniša Medić (32), Ivan Stukalo (33), Dejan Marković (39), Milan Joksimović (47), Branislav Jovanović (50), Slobodan Jontić (54), Milovan Janković (59) i Tomislav Mitrović (61).
Bombardovanje RTS-a bio je prvi slučaj u svetu da je jedna medijska kuća proglašena za legitimni vojni cilj. Čelnici NATO-a su tvrdili da je napad bio opravdan, a specijalna komisija Haškog tribunala koja je ispitivala i slučaj bombardovanja RTS-a, nije predložila Tužilaštvu da pokrene krivični postupak.
Bivši direktor RTS-a Dragoljub Milanović je osuđen je 2002. godine na 10 godina zatvora, s obrazloženjem da nije poštovao naređenje tadašnje Savezne vlade da ljude i tehniku izmesti iz objekata RTS-a u Aberdarevoj i u Hilandarskoj ulici.
NIMALO SE NISMO UPLAŠILI SILEDŽIJA, NE DAMO IM SRBIJU! Vučić se obratio građanima: Srbiju im nećemo dati nizašta na svetu, jer Srbiju volimo više od svega