Macura: Bilo padova zbog vrućine
![](/img/placeholders/placeholder-kurir.png)
BEOGRAD - Više osoba u Beogradu palo je na ulicama Beograda zbog zdravstvenih problema, ali nisu zabeleženi klasični slučajevi kolapsa zbog vrućine, izjavila je portparolka Gradske službe hitne pomoći Nada Macura.
"Nije tako dramatično s obzirom koliko je toplo. Javilo se nešto više osoba sa problemima moždane cirkulacije, šlogom ili stanjem pred šlog; na javnim mestima je bilo više padova verovatno zbog malaksalosti, ali klasičnih kolapsa nije bilo", rekla je Macura.
Ona je navela da je Hitna pomoć danas intervenisala oko 90 puta, od čega oko 30 puta na javnom mestu.
U Beogradu je danas izmereno blizu 40 stepeni Celzijusa, a sutra se očekuje još viša temperatura i predviđa da će to biti najtopliji dan ovog leta.
ZELENSKI ODBIO DA POTPIŠE TRAMPOVU PONUDU: „Taj dokument nije spreman, ne štiti Ukrajinu“! Poljski premijer uputio HITAN apel Evropljanima (VIDEO)