DUŠECI PRLJAVI I ISFLEKANI, ALI PAPRENI - 2.000 DINARA! Šok cene sa Ade Ciganlije, najskuplje piće 1.200 dinara! IZVOL`TE!
Sotine hiljada Beograđana spas od tropskih vrućina tradicionalno svakog leta traže na Adi Ciganliji.
Ove godine, po svemu sudeći, uz peškire, naočare i kremu za sunčanje na "beogradsko more" moraju nositi i debele novčanike jer je sve postalo papreno.
Reporteri Espresa posetili su Adu Ciganliju i istražili glasine sa društvenih mreža o poskupljenjima u kafićima i restoranima, ali se uverili koliko zaista košta "usluga korišćenja kreveta".
Cene na Savskom jezeru skočile su još prošlog leta, pa ako vam je tada malo pivo od 225 dinara bilo skupo, sačekajte da vidite ovogodišnje cenovnike!
Otišli smo da proverimo glasine o poskupljenjima i uverili smo se da kafići, restorani i fast fud na Adi definitivno prate trend podizanja cena na globalnom nivou.
Četvoročlana porodica će morati da izdvoji par hiljada dinara za dan ovde, a verovatno bi manje novca potrošili na plaži uz pravo more.
Cene se razlikuju od lokala do lokala, ali je evidentno da nema kafića i restorana u kojima su hrana i piće povoljni.
Espreso se može popiti za 225 dinara, a ukoliko želite mleko ili šlag onda ćete doplatiti 55 ili 75 dinara.
Nes kafa košta 335, kao i topla čokolada dok je cena domaće kafe 220 dinara.
Ono što "bode oči" je i cena čaja koji košta 275 dinara. Ledena kafa i plazma šejk koštaju 495 dinara.
Većina gaziranih i negaziranih napitaka košta 325 dinara. Limunada je 380, a ceđena pomorandža 465 dinara.
Ko poželi da se okrepi hladnim pivom moraće da izdvoji od 335 do 475 dinara.
Naravno, kokteli su najskuplji a u zavisnosti od vrste njihova cena varira od 615 do 1.260 dinara.
Kugla sladoleda je 90 dinara, a cene hrane nisu ništa povoljnije.
Pljeskavica u jednom fast fudu je 400, gurmanska 450, a pomfrit košta 250 dinara.
Doručak, odnosno jaja na oko mogu se pojesti za 320 dok se prilog uz njih plaća 90 dinara. Testenina u većini restorana košta od 645 dinara pa naviše.
Kome bude teško da hoda punog stomaka a još ga i zaboli glava od računa u restoranu, krug oko Ade u čuvenom voziću može platiti 200 dinara.
To bi svakako bila jeftinija opcija, nego da "uslugu korišćenja kreveta" u popularnom lokalu plati čak 2.000 dinara! Ali, ko voli, nek izvoli.
Upravo je ova "usluga" iznenadila mnoge stalne posetioce "beogradskog mora", a mi smo se svojim očima i objektivnom uverili da je ona zaista tolika.
Naime, zatekli smo nekoliko starih dušeka poređanih na drvene palete uz koje stoje suncobrani i mali plastični stočići na kojima je zalepljeno obaveštenje o ceni iznajmljivanja, kako se navodi, "kreveta". Valjda da se čovek pripremi na vreme i da se u neznanju ne nauživa i ne nasunča za tolike pare.
Plavo-bela zaštita za dušek, na oko lepog dizajna, uglavnom je uprljana i flekava pa ovog 1. avgusta nije bilo puno kupača koji su dali 2.000 dinara za ovu "uslugu korišćenja kreveta".
Podsetimo, cene plažnog mobilijara na crnogorskom primorju, od Ulcinja do Boke, kreću se u rasponu od 20 do čak 180 evra.
Beogradski ugostitelji, čini se, odlučili su da isprate ovaj trend bez obzira na to što ne drže lokal uz samu obalu mora nego veštačkog jezera.
Ponovo poskupeo "rent a bike"
Poskupljenja prošle godine nisu zaobišla ni iznajmljivanje bicikala a ove godine su cenama "dokrajčili" novčanike.
Naime, kako smo pisali leta 2022. godine, "rent a bike" na Adi skočio je za 30 dinara pa je rentanje velikog bicikla na jedan sat bilo 290, a na ceo dan 1015 dinara.
Prema aktuelnom cenovniku, iznajmljivanje velikog bicikla na jedan sat sada je 320, a za ceo dan 1.120 dinara.
Poređenja radi, iznajmljivanje malog bicikla na jedan sat prošlog leta bilo je 150, a istog na ceo dan 525 dinara.
Uprkos paprenim cenama, radnom danu i prepodnevnim satima kupača na Adi je bilo, mahom penzionera i porodica sa malom decom.
"SRBIJU I NJEN RAZVOJ NE SMEMO DA ZAUSTAVIMO" Oglasio se Vučić i poslao snažnu poruku: "Daću sve od sebe u naredne dve godine..." (VIDEO)