Cilj radionice je da se kroz igru i druženje promoviše kultura stanovanja i značaj očuvanja životne sredine kod najmlađih stanovnika našeg grada

JP „Gradsko stambeno“ je tokom avgusta meseca organizovalo dve kreativne radionice namenjene najmlađima na Adi Ciganliji. Kapije „Šarengrada“ bile su otvorene za sve mališane – male arhitekte, koji su želeli da kreiraju svoj grad iz mašte i urede stambeno okruženje onako kako ga oni zamišljaju. Već treću godinu za redom u okviru ove radionice deca Beograda prave svoj grad iz mašte uživajući u crtanju, bojenju i prikazivanju stambenog okruženja onako kako ga oni zamišljaju.

Cilj radionice je da se kroz igru i druženje promoviše kultura stanovanja i značaj očuvanja životne sredine kod najmlađih stanovnika našeg grada. Ovom tradicionalnom letnjom akcijom „Stambeno“ želi da ukaže na značaj pravovremene edukacije dece u oblasti kulture stanovanja, ali i da najmlađim sugrađanima omogući da, družeći se sa svojim vršnjacima, provedu dan u prirodi.

Mališani predškolskog i školskog uzrasta su se u velikom broju odazvali pozivu i sa oduševljenjem prihvatili radionicu. Mlade „arhitekte“ složno su radile na izgradnji ovog veselog, šarenog grada. Zgrade od kartona su brzo oživele uz njihovu pomoć i postale dom velikom broju nacrtanih, nasmejanih porodica.

„Mali Beograđani su još jednom pokazali svoju kreativnost i složnost, a to je upravo ono zbog čega JP „Gradsko stambeno“ i organizuje radionicu „Naš grad“. Želimo da podstaknemo decu da nastave svoje učenje i razvijanje, kako bi u budućnosti grad iz mašte pretvorili u stvarnost. O stambenom bontonu mlade treba učiti na njima pristupačan način i kroz pozitivne primere, što je zadatak svih nas. Drago nam je da je uz našu pomoć jedan pravi letnji dan u potpunosti iskorišćen za druženje, ali i edukaciju. Posebnu zahvalnost dugujemo Javnom preduzeću „Ada Ciganlija“ sa kojim se saradnja još jednom pokazala veoma uspešnom“, rekla je Kristina Lazarević, portparol JP „Gradsko stambeno“.