Najgori platiša je Ministarstvo finansija, koje Elektroprivredi Srbije mesecima duguje neverovatnih 612.000 dinara

BEOGRAD - Šta tek građani da kažu kad oni nemaju za struju?!
Lazar Krstić snažno se zalaže za uvođenje finansijske discipline, ali izgleda da nije u stanju da Ministarstvo finansija, na čijem je čelu, natera da poštuje zakon! Naime, Uprava carine, koja je u nadležnosti Ministarstva finansija, duguje „Elektroprivredi Srbije“ čak 612.000 dinara za struju, a odmah zatim sledi Poreska uprava sa 3.500 dinara, što takođe pripada Krstićevom resoru.

Dok je, na primer, Ministarstvo poljoprivrede svoj račun za struju preplatilo, i to za skoro 70.000 dinara, za električnu energiju Osnovni sud u Kikindi duguje 109.000 dinara. Ima i onih koji vuku repove za sobom, pa tako Ministarstvo unutrašnjih poslova i Ministarstvo odbrane imaju dug za struju od prošle godine.

Lična karta „Elektroprivrede Srbije“ govori da ima i onih koji, naročito u odnosu na Ministarstvo finansija, imaju niska, mada ne i zanemarljiva dugovanja za električnu energiju. Naime, više od 18.000 dinara duguje Ministarstvo saobraćaja. Takođe, iako su neki sektori pali u zaborav, nisu i njihovi stari dugovi. Primera radi, Ministarstvo za infrastrukturu i energetiku ima dug od 3.000 dinara, a Ministarstvo za infrastrukturu takođe duguje 4.500 dinara. Na „recku“ je električnu energiju koristilo i staro ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja, kome je ostao dug od 11.000 dinara.

Kad se sve sabere i oduzme, ispada da samo navedene državne institucije u Srbiji „Elektroprivredi Srbije“ duguju skoro milion dinara. Među njima svakako prednjači Ministarstvo finansija sa neverovatnih 600.000 dinara duga, a iz ove institucije nismo uspeli da dobijemo objašnjenje zašto struja nije plaćena.

(N. S.)

Ni stranke ne plaćaju
SPS DUŽAN 45.000 DINARA

Političke partije su, takođe, sklone dugovanjima prema EPS, a samo socijalisti treba da plate zaostalih 45.000 dinara. Dug imaju i demokrate (8.000 dinara), LDP (3.000), DSS (1.600), i Jedinstvena Srbija (sićušnih 800 dinara). Pojedini odbori socijalista platili su i više nego što treba, kao i naprednjaci, koji su u pretplati sa nepunih 3.000 dinara.